144 wyświetleń
    304 wyświetleń

Sparing: kolejne zwycięstwo „Stalówki”

29 stycznia 2020 12:43, autor: stal1938.pl

W środę nasi piłkarze rozegrali trzecie w zimowym okresie przygotowawczym spotkanie kontrolne. Tym razem rywalem „Stalówki” była Korona II Kielce, a mecz zakończył się zwycięstwem zielono-czarnych 4:2.

Nasi zawodnicy prowadzeni przez trenera Szymona Szydełkę zimą pokonali już 1:0 Wisłę Sandomierz oraz 2:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. W środę zielono-czarni rywalizowali z liderem III ligi grupy IV, Koroną II Kielce. Wygrali 4:2.

Stal prowadzenie w tym meczu objęła w 23. minucie, kiedy to bramkarza drużyny z Kielc pokonał Tomasz Płonka. To drugi gol naszego nowego napastnika w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej strzelił bramkę w spotkaniu z Wisłą Sandomierz. Chwilę później było już 2:0. Rzut karny wykorzystał Michał Fidziukiewicz.

Nasi zawodnicy szukali kolejnych goli i po kilku minutach zdobyli kolejną bramkę. W 32. minucie było już bowiem 3:0 dla „Stalówki”. Tym razem bramkarza rywala pokonał Szymon Jopek.

W drugiej połowie również nie brakowało emocji. Co prawda piłkarze z Kielc strzelili nam dwa gole, ale i my raz pokonaliśmy bramkarza przeciwnika.Ostatecznie zatem to spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:2 naszego zespołu.

Było to trzecie spotkanie kontrolne zielono-czarnych w zimowym okresie przygotowawczym i zarazem trzecie zwycięstwo „Stalówki”.

Stal Stalowa Wola – Korona II Kielce 4:2 (3:0)

Skład Stali Stalowa Wola:

I połowa: Siudak – Witasik, Kiercz, Jarosz, Waszkiewicz, Zmorzyński, Jopek, Stelmach, Chromiński, T. Płonka, Fidziukiewicz.