obecnie
25° C
jutro
22° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    175 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    712 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1103 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    128 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    129 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    166 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    324 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Z ekologią za pan brat

29 stycznia 2020 23:21, autor: MBP

To tytuł zajęć zorganizowanych 29 stycznia w Bibliotece Głównej dla dzieci ze stalowowolskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania wierszyka J. Kasperkowiaka „Mali strażnicy przyrody”. Uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania jak należy dbać o przyrodę, czego nie wolno robić i jak codziennie dbać o porządek.

Na pytanie „co robić ze śmieciami” pochwalili się swoją wiedzą. W ramach nauki, ale i zabawy przeszli krótki kurs segregowania odpadów. Wszystkie dzieci pamiętały, że pojemnik niebieski służy do wyrzucania papieru, kartonów, gazet; pojemnik żółty jest przeznaczony na metale i tworzywa sztuczne, zielony na szkło (butelki, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach). Zaś do pojemnika brązowego wrzucamy odpady ulegające biodegradacji (odpadki warzywne, owocowe, gałęzie, liście, skorupki z jajek). Uczestnicy spotkania dowiedzieli się gdzie wyrzucać zużyte baterie, co zrobić z płytami CD, gdzie można zostawić zużyty odbiornik telewizyjny czy zużyte dezodoranty. W naszym mieście działa punkt, gdzie przyjmowane są bezpłatnie surowce wtórne i odpady niebezpieczne od mieszkańców Gminy Stalowa Wola , jest to tzw. Rupieciarnia. Po pogadance odbyły się zajęcia praktyczne. Plastikowe kubeczki, puszki, butelki, stare gazety oraz odpadki owocowe wędrowały do właściwych kolorowych pojemników. W drugiej części spotkania dzieci poznały kilka wierszyków o tematyce ekologicznej z książki „Jak być eko czyli wiersze o ekologii” oraz obejrzały piękne, kolorowe bajeczki ze zbiorów biblioteki na temat ochrony naszej planety i recyklingu. Same mogły pokolorować książeczkę „Nasza mała ekologiczna kolorowanka”. Na zakończenie zajęć otrzymały dyplomy dla „Superekologów” za świetne opanowanie wiedzy dotyczącej segregacji śmieci.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.