obecnie
-1° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • brother druggs sister
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • 8487311 9794014 5315913 ...
  14 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme net hd
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme dublado online hd
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • online filme 2013 hd
  12 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • le models
  16 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • kartika putri mesum
  18 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece

11 lutego 2020 14:50, autor: MBP

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata. Głównym celem  jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza od kilku lat aktywne przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji, organizując od 11 lutego przez cały tydzień szereg edukacyjnych zajęć.
W tym roku zaprosiliśmy na zajęcia uczniów szkół podstawowych. Już w pierwszy dzień gościliśmy uczniów klasy II, III PSP nr 7 i klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli.
W ramach zajęć dzieci poznawały zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej (tworzenie bezpiecznego hasła, udostępnianie danych, zdjęć, informowanie dorosłych o problemach na jakie napotykają dzieci w trakcie korzystania z Internetu).
Krótkie filmiki ze strony sieciaki.pl stały się przyczynkiem do rozmowy o bezpieczeństwie w sieci. Ale nie zabrakło też dobrej zabawy. W ruch poszedł Sieciomat losujący, sprawdzający wiedzę o komputerach. Każde dziecko mogło wykazać się swoimi wiadomościami w quizie o Internecie oraz tworzyć zasady postępowania , czyli netykietę.
A żeby był też trochę ruchu przeprowadzono zabawy: przeciągane liny (walka wirusów z programami antywirusowymi), tkanie sieci internetowej i zabawa z maskami w „Zgadnij, kto jest po drugiej stronie komputera”.
Uczestnicy zajęć poznali książki o tematyce informatycznej przeznaczone dla najmłodszych i obejrzeli wystawę plakatów „Nie hejtuję – reaguję” przygotowaną przez uczniów klasy III PSP nr 7. Okazuje się że nie siedząc przy klawiaturze komputera można się świetnie bać, zdobywając wiedzę o internecie. Dowodem tego był uśmiech na buziach dzieci i prośby o kolejne zajęcia.

PSP nr 7 - klasa III

SSP nr 1 - klasa I

PSP nr 7 - klasa II

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.