303 wyświetleń
    362 wyświetleń

Podkarpacka Liga Dzieci 11-12 lat – Ropczyce 29.02.2020

9 marca 2020 20:23, autor: mosir.stalowawola.pl
W sobotę 29 lutego odbyły się zawody w ramach wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci 11-12 lat i młodsi. W zawodach wzięło udział 261 dzieci z 19 klubów z Okręgu Podkarpackiego. Sekcję Pływacką MOTYL MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 27 zawodników i zawodniczek. Tylko gospodarze wystawili liczniejszą ekipę pływaków. Najmłodszą grupę MOTYLA tj. rocznik 2011 reprezentowała Blanka Sroczyńska, dla której był to pierwszy start w takich zawodach. Dla 10-letnich zawodników była to dobra okazja do sprawdzenia się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Okręgu Podkarpackiego dzieci 10-11 lat, które odbędą się w Nowej Dębie 14 marca. W punktacji drużynowej młodzi pływacy zajęli 7 miejsce na 19 klubów. Punkty dla Motyla zdobyli: Weronika Ambroszko, Inga Buksa i Emilia Olko. Blisko wywalczenia punktów był Dawid Kanty na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Punkty wywalczyła również, po emocjonującej walce, sztafeta na dystansie 4×50 metrów stylem dowolnym mix 11-latków w składzie: Agata Kozak, Łukasz Świąder, Kamil Bednarz i Inga Buksa. Również młodsi pływacy stanęli do walki ze starszymi w sztafetach (10 miejsce). Dziesięciolatków reprezentowała sztafeta w składzie: Milena Paleń, Klara Michno, Dawid Wojtak i Rafał Wojtak. O miejsce na „pudle” trwała zacięta walka wśród 12-latków. Po bardzo emocjonującym finiszu, nasze „Motylki” w składzie: Weronika Ambroszko, Dawid Kanty, Jakub Wronowski i Emilia Olko, wywalczyły 2 miejsce odpierając ataki sztafety Ikara Mielec. Większość zawodników poprawiła swoje „życiówki”. Wśród 19 klubów zawodnicy MOTYL MOSiR Stalowa Wola uplasowali się na 7 miejscu jeżeli chodzi o progresję wyników. Przed pływakami okres startowy nie tylko w lidze dzieci, ale również w Mistrzostwach Okręgu i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski 12-13 latków. Szczegółowe wyniki na stronie: http://megatiming.pl/contest/30d169b7-c2e5-4ce0-9c1d-45e69a837766