obecnie
9° C
jutro
13° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1466 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  1243 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Banda - zjebów spod Gondoli?
  149 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Stalowowolscy pedalarze!!!
  127 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2016 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Housekeeping work new-york
  86 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  1581 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

KMO prowadzi badania naukowe

22 marca 2016 12:16, autor: Geno
W tym roku kalendarzowym działalność niżańskich Klubów Młodego Odkrywcy oparta będzie nadal na przeprowadzaniu eksperymentów, nastawionych na rozbudzenie ciekawości i nabywanie nowych umiejętności, t.j. dokonywanie pomiarów - jako procesu oddziaływania przyrządu pomiarowego z badanym obiektem. Dzięki środkom finansowym, przyznanym z budżetu Gminy i Miasta Nisko, możliwe będzie zrealizowanie kolejnego projektu pt. „I ty możesz prowadzić badania naukowe”.

Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem pierwsze zajęcia odbyły się 16 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 w Nisku. Członkowie Klubów Młodego Odkrywcy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 w Nisku, wraz z opiekunami Anną Dybką, Danutą Nycz oraz Jackiem Piotrowskim spotkali się na wspólnych warsztatach. Tematem spotkania było „Szacowanie średnicy cząsteczki oleju". Uczniowie wykazali się ciekawością otaczającego świata, pomysłowością i sprytem w wykonaniu tego pomiaru. Jak przystało na młodych odkrywców udowodnili, że można badać rozmiary cząstek „mikroświata” wykorzystując pomoce dostępne w każdym domu.

Na zakończenie zajęć klubowicze wykazali się twórczym i artystycznym podejściem do opisania tematu warsztatów. Młodzi badacze wykonali plakaty na wystawę, którą można oglądać w Gimnazjum nr 3 w Nisku.

/Nisko.pl
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.