416 wyświetleń
Przejdź do forum

Wyścig z finiszem w Stalowej Woli

29 czerwca 2021 12:34, autor: stalowawola.pl

Nie od dziś wiadomo, że Stalowa Wola to miasto rowerów. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny nasze miasto znalazło się na trasie prestiżowego Międzynarodowego Kolarskiego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Na mecie zlokalizowanej przy Al. Jana Pawła II najszybciej finiszował Casper van Uden z grupy Development Team DSM, a w klasyfikacji generalnej triumfował Czech Jan Bárta z Elkov Kasper.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny zagościł w naszym mieście Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Dziękuję organizatorom i mam nadzieję do zobaczenia za rok – mówił Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

W 32. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków wystartowało 162 kolarzy, 28 ekip – cztery holenderskie, trzy niemieckie i siedem polskich. Do pokonania mieli blisko 740 kilometrów podzielonych na 5 etapów. Ostatni dzień zmagań (26 czerwca) przyniósł etap Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonali dystans 165 km. Wyścig ukończyło 123 kolarzy.

Finałowy odcinek do Stalowej Woli wygrał Holender Casper van Uden z Development Team DSM, drugie miejsce zajął Coen Vermeltfoort (VolkerWessels), a trzecie Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Klasyfikację generalną 32. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wygrał 36-letni Czech Jan Bárta, a drugi na podium był jego rodak 19-letni Jakub Ťoupalík – obydwaj z grupy Elkov Kasper. Trzecim zawodnikiem Wyścigu został Casper van Uden. Czwarty był Alan Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski, a piąty Maciej Paterski z Voster ATS.

Klasyfikację punktową wygrał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), górską – Thijs De Lange (Metec-Solarwatt), a młodzieżową – Jakub Ťoupalík (Elkov-Kasper). Najlepszym teamem Wyścigu okazał się Elkov-Kasper.

Oprócz wyścigu zawodowców, 26 czerwca w Stalowej Woli na Al. Jana Pawła II odbył się również tour dla najmłodszych – 13. Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”. Jego mali uczestnicy pokonywali trasę na odcinku od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Floriańską.