obecnie
8° C
jutro
12° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1467 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  1243 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Banda - zjebów spod Gondoli?
  149 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Stalowowolscy pedalarze!!!
  127 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2017 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Housekeeping work new-york
  86 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  1581 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zawody z głową w chmurach

4 maja 2016 13:26, autor: stalowawola.pl
Na lotnisku w Turbi trwają Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej. W zawodach startuje około 80 załóg z kraju i z zagranicy. 30 kwietnia odbyła się ceremonia otwarcia przy obecności przedstawicieli władz miasta i powiatu.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny miasto Stalowa Wola może objąć swoim patronatem i wsparciem organizację tej imprezy i chciałbym życzyć państwu, aby loty nad naszą ziemią były najpiękniejsze i najbezpieczniejsze – mówił podczas inauguracji Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Prezydent przyznał także, że niedawno miał możliwość lotu szybowcem. – Zrozumiałem podczas tego lotu piękno tego sportu, niesamowite przeżycie i odczucie faktycznego swobodnego lotu. Stąd w pewien delikatny sposób rozumiem państwa pasję i życzę, aby ta pasja podczas tych zawodów realizowała się szczęśliwie – dodał.

Za przykładem Prezydenta Nadbereżnego, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny przyznał, że też miał przyjemność lotu, ale balonem. – A tak prywatnie jestem instruktorem modelarstwa lotniczego, więc trochę się w to bawiłem – mówił.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy. – To, że corocznie spotykacie się państwo tutaj i organizowane są te zawody, świadczy o renomie lotniska i Aeroklubu stalowowolskiego – mówił. Aeroklub i lotnisko zostały docenione dodatkowo. – Szanowni Państwo miło mi zakomunikować, że w 2019 roku będziemy tu organizować Szybowcowe Mistrzostwa Europy – powiedział włodarz gminy.

Zawody potrwają do 7 maja.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.