168 wyświetleń
    329 wyświetleń

Stal przegrywa w Łagowie

10 października 2022 09:38, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola niestety poniosła kolejną porażkę. Tym razem po słabym meczu przegraliśmy w Łagowie z ŁKS-em 1:0. Jedynego gola w 84. minucie zdobył dla gospodarzy Artur Piróg.

Jako pierwsi w niedzielnym spotkaniu zaatakowali zielono-czarni. 120 sekund po rozpoczęciu zawodów zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale żaden z piłkarzy Stali nie zdołał dopaść do piłki i skończyło się tylko na strachu w szeregach ekipy z Łagowa. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Większość akcji swojego zespołu nakręcał Adam Imiela, z którym spore problemy mieli zielono-czarni.

Sporo pracy w pierwszej połowie miał Mikołaj Smyłek, który kilkukrotnie bronił uderzenia zawodników gospodarzy. Próby Macieja Toni czy Łukasza Seweryna nie sprawiły jednak większych kłopotów golkiperowi Stalówki. Groźnie zrobiło się dopiero w 32. minucie. Najpierw po indywidualnej akcji blisko zdobycia gola był Kamil Orlik, a chwilę potem Imiela zmarnował wyborną okazję, kiedy to z 5. metrów nie trafił w światło bramki. Tuż przed przerwą szansę na pierwsze trafienie miał Krystian Szymocha, ale jego strzał z 13. metrów świetnie obronił Smyłek.

Po zmianie stron przez pół godziny z boiska wiało nudą. Mecz czołowych drużyn stał na bardzo słabym poziomie. W 75. minucie blisko szczęścia był Piotr Rogala, ale z bliskiej odległości jego uderzenie głową przeszło obok słupka. W 83. minucie z obrońcami Stali zabawił się Imiela, który potem odegrał do Artura Piróga, lecz jego strzał z pola karnego świetnie obronił Smyłek.

Chwilę później gospodarze dopięli swego. Po kolejny rzucie rożnym piłkę na 10. metrze przyjął Piróg i uderzył bardzo mocno obok bezradnego Smyłka. Niestety Stalówka była w tym spotkaniu bezradna w ofensywie. Przez cały mecz Stal nie przeprowadziła dobrej akcji w ataku i skupiła się tylko na defensywie. Ta taktyka niestety tym razem się nie sprawdziła. Jeden błąd kosztował zielono-czarnych stratę punktów.

ŁKS Łagów – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
1:0 – Piróg 84’

ŁKS Łagów: Lipiec – Szymocha, Imiela (89’ Melinyshyn), Tonia, Lepiarz (66’ Piróg), Waniek, Mianowany (89’ Chełmecki), Orlik (81’ Rogoziński), Mydlarz, Seweryn, Rogala.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Kowalski, Hudzik, Pikuła, Olszewski, Wojtak(46’ Myszogląd), Soszyński, Duda, Filipczuk (64’ Stępniowski), Kitliński (64’ Ziarko), Szuszkiewicz (64’ Iwao).

Żółte kartki: Mydlarz, Rogala (ŁKS) oraz Olszewski (Stal).

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).