155 wyświetleń
    315 wyświetleń

Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat.

31 marca 2023 13:42, autor: mosir.stalowawola.pl
Przez dwa dni (25-26 marca) w Ostrowcu Świętokrzyskim na pływalni Rawszczyzna odbywały się zawody pływackie w których udział wzięło 20 klubów z dwóch województw. W sumie ścigało się 179 zawodniczek i zawodników. Sekcję Pływacką MOTYL MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 11 osób. Najlepszym zawodnikiem ze Stalowej Woli był Mikołaj Dubaj, który po każdy starcie stał na podium.  W pierwszej konkurencji 100 metrów stylem motylkowym (delfin) Mikołaj zajął drugie miejsce. „Srebro” zdobył również na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.  Medale brązowe Mikołaj odebrał za start w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym i 400 metrów stylem dowolnym.  Kolega klubowy Mikołaja Maksymilian Nowak zajął 2 miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. W zawodach oprócz w/w dwójki pływaków udział wzięli: Blanka Sroczyńska, Emilia Maziarz, Alicja Rogowska (12 lat). W kategorii 13 lat pływali: Milena Paleń, Weronika Agaiby, Karol Kaczorowski, Bartosz Gazda, Dawid Wojtak, Rafał Wojtak. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. W klasyfikacji drużynowej 12-sto latkowie zajęli 8 miejsce, a 13-sto latkowie 6 miejsce.