344 wyświetleń
    372 wyświetleń

Stalówka awansuje do drugiej ligi!

10 czerwca 2023 18:40, autor: zomo
Stal rozgromiła w 33.kolejce Wisłę Sandomierz aż 7:0 i na kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do eWinner II ligi !!!

Stal bardzo mocno zaczęła sobotni pojedynek z Wisłą. Już w 4. minucie spotkania gola dla Stalówki zdobył Arkadiusz Ziarko, który otrzymał dobre podanie od Mariusza Szuszkiewicza i strzałem z ostrego kąta z pola karego zdobył gola. 120 sekund później Jakub Kowalski świetna wrzutką obsłużył Kosei Iwao, który strzałem głową trafił po raz drugi. Kapitan Stalówki w 15. minucie zagrał przed pole karne do Łukasza Soszyńskiego, który pięknym strzałem sprzed pola karnego zdobył dla Stali trzecią bramkę.

Wysokie prowadzenie wcale nie zniwelowało apetytu naszej drużyny na kolejne trafienia. Kilka minut później Kowalski zagrał świetnie wzdłuż bramki, a Ziarko idealnie zamknął akcję i wpakował piłkę do siatki Wisły po raz czwarty. Nie minęło trzydzieści minut meczu, a Stalówka prowadziła już 5:0. Kowalski odegrał do Kacpra Wydry, a ten wyłożył piłkę przed pole karne do Adama Imieli. Pomocnik zielono-czarnych uderzył na bramkę, a piłka odbiła się jeszcze od Iwao i zmyliła golkipera Wisły.

Po zmianie stron Stal zadowolona z wysokiego prowadzenia nieco zwolniła tempo, lecz nadal dominowała nad przeciwnikiem, który nie potrafił sobie stworzyć okazji bramkowych. Te z kolei mieli zawodnicy Stali. W 58. minucie jak tyczki rywali w polu karnym mijał Tomasz Kołbon, który po chwili wyłożył piłkę do Szuszkiewicza, a ten do asysty dołożył gola. W końcówce już nieco uspokojeni gracze Stali, którzy zapewne czekali już na końcowy gwizdek kilka razy pozwolili gościom na zawiązanie akcji i stworzenie sobie okazji. Wisła nie zdołała ich wykorzystać, a Stal przypieczętowała triumf golem Piotra Rogali, który otrzymał podanie od Kowalskiego i strzałem z główki ustalił wynik potyczki.

Po końcowym gwizdku prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny zapewnił licznie zgromadzonej publiczności pokaz fajerwerków i kibice razem z zawodnikami mogli cieszyć się z upragnionego i wyczekiwanego awansu do eWinner II ligi.

Stal Stalowa Wola – Wisła Sandomierz 7:0 (5:0)

W niezwykłym przebiegu wydarzeń Stal Stalowa Wola zapewniła sobie awans do silnie konkurencyjnej II ligi. To osiągnięcie stanowi istotny kamień milowy dla klubu i miasta, ponieważ nie tylko odzwierciedla determinację i ciężką pracę drużyny, ale także zapowiada nową erę piłki nożnej w Stalowej Woli.