376 wyświetleń
Przejdź do forum

Zwycięstwo z Lublinianką

18 czerwca 2023 09:06, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola w swoim ostatnim meczu w III lidze wygrała z Lublinianką Lublin 5:0. Zielono-czarni udanie pożegnali się z ligą.

Od początku sobotniego spotkania widać było dominację zielono-czarnych. Być może pojedynek miał by zupełnie inne oblicze, gdyby w 3. minucie Piotr Matyjaszczyk wykorzystał dobrą okazję. Na przeszkodzie stanął jednak Łukasz Konefał, który w dobrym stylu obronił strzał rywala. Kilkanaście minut później po dobry zagraniu Bartosza Pioterczaka oko w oko z golkiperem gospodarzy stanął Mateusz Książek i nie pomylił się w dogodnej sytuacji i wyprowadził Stalówkę na prowadzenie.

Obraz gry przez kolejne minuty się nie zmieniał. Stal szukała swoich szans, lecz nie potrafiła skutecznie wykończyć swoich akcji. Tuż przed przerwą przed wyborną okazja stanął Sławomir Duda, lecz jego strzał z główki z kilku metrów zdołał odbić golkiper Lublinianki. Co nie udało się kapitanowi Stalówki przed przerwą udało się chwilę po zmianie stron. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Olszewskiego w pole karne Duda dobrze wyskoczył do centry i pokonał bramkarza gospodarzy.

Drugie trafienie wyraźnie podłamało młody zespół z Lublina, który został już całkowicie zdominowany przez zielono-czarnych. Kwestią czasu były kolejne trafienia. W 71. minucie prostopadłą piłkę zagrał Maciej Wojtak, a świetne dogranie na gola zamienił Arkadii Filipczuk. Nie minęło kilka minut a kolejny raz piłkę z bramki musiał wyciągać bramkarz gospodarzy. Dobrym podaniem Igora Fedejkę obsłużył Duda i młody gracz Stali podwyższył prowadzenie. Zielono-czarni ukąsili rywala raz jeszcze. Po raz kolejny świetnie do Filipczuka zagrał bardzo aktywny w meczu Wojtak i pomocnik Stali zdobył piątego gola dla Stalówki pieczętując tym samym triumf nad spadkowiczem. Stal udanie pożegnała się z III ligą i w kolejnym sezonie grać będzie na drugoligowym froncie.

Lublinianka Lublin – Stal Stalowa Wola 0:5 (0:1)
0:1 – Książek 16’
0:2 – Duda 47’
0:3 – Filipczuk 71’
0:4 – Fedejko 76’
0:5 – Filipczuk 81’

Lublinianka: Adamczyk – Płocki, Misiurek, Matyjaszczyk (67’ Sternik), Knapp (67’ Flis), Skrzycki (72’ Mazur), Szczepaniak, Kołacz, Książek (46’ Gorecki), Brzyski (67’ Fiedor), Malec.

Stal: Konefał – Pikuła, Hudzik, Grasza, Olszewski (51’ Filipczuk), Stępniowski (75’ Lebioda), Pioterczak, Duda, Ziarko (46’ Szifer), Książek (46’ Fedejko), Wojtak.