118 wyświetleń
    270 wyświetleń

Twarda walka i Zwycięstwo Stali Stalowa Wola: 1:0 nad ŁKS II Łódź

23 lutego 2024 19:42, autor: zomo

23 lutego, w piątek, Stal Stalowa Wola odniosła zwycięstwo 1:0 na własnym boisku przeciwko ŁKS II Łódź. Jedynego gola zdobył Lucjan Klisiewicz, który kilkanaście minut później został ukarany czerwoną kartką. Dzięki temu zwycięstwu zielono-czarni zbliżyli się do pozycji, która da im szansę na udział w barażach o awans do pierwszej ligi.

W meczu Stal Stalowa Wola - ŁKS II Łódź padł rezultat 1:0 (1:0) na korzyść gospodarzy. Lucjan Klisiewicz zdobył bramkę w 14. minucie. Składy zespołów prezentowały się następująco:

Stal: Smyłek – Kowalski, Oko, Urban (68. Banach) – Górski (68. Maluga), Soszyński, Sukiennicki, Ziarko (46. Chełmecki) – Zaucha, Imiela (75. Strózik) – Klisiewicz

ŁKS II: Kucharski – Bąkowicz, Louveau (60. Ślęzak) Koprowski, Marciniak – Zając (60. Lipień) Kuźma (46. Dynel), Łabędzki, Goncalves (81. Iwańczyk), Śliwa – Sławiński.

Żółte kartki otrzymali: Soszyński, Ziarko, Sukiennicki (Stal); Zając, Śliwa (dwie), Dynel, Goncalves (ŁKS II). Natomiast czerwoną kartkę otrzymał Klisiewicz (Stal) w 28. minucie oraz Śliwa (ŁKS II) w 67. minucie. Mecz obejrzało 1600 widzów.

Spotkanie było bardzo emocjonujące, zwłaszcza ze względu na dwie czerwone kartki i dziewięć żółtych. Początek był dość spokojny, obie drużyny badając się nawzajem, jednak sytuacje bramkowe zaczęły pojawiać się dopiero w dziewiątej minucie po stałym fragmencie gry, kiedy to Koprowski oddał przewrotny strzał, ale piłka minęła bramkę Smyłka.