118 wyświetleń
    270 wyświetleń

Walka w Chojnicach przyniosła punkt

4 marca 2024 09:32, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola zremisowała w Chojnicach z miejscową Chojniczanką 1:1. Zielono-czarni stracili gola już na początku meczu, ale walczyli ambitnie do końca i wyszarpali punkt.

Niedzielne zawody fatalnie rozpoczęły się dla zielono-czarnych. Po rzucie wolnym i celnej główce Grzegorza Szymusika Chojniczanka objęła prowadzenie. Stal zaczęła powoli przejmować inicjatywę, lecz brakowało klarownych okazji bramkowych. W 20. minucie gospodarze mogli wyręczyć zawodników Stali, gdyż dość niefortunnie zbijał piłkę głową jeden z graczy Chojniczanki, a piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę strzeżoną przed Damiana Primela. Golkiper ekipy z Chojnic jeszcze przed przerwą obronił uderzenie Bartosza Wiktoruka. Stal dobrze się prezentowała, lecz gospodarze skupieni na defensywie nie pozwalali naszym zawodnikom na zbyt wiele.

Po zmianie stron sporo ożywienia wniósł Adam Imiela. Już chwilę po wejściu miał okazję, lecz uderzył zbyt lekko. Potem Arkadiusz Ziarko dwukrotnie próbował pokonać dobrze dysponowanego golkipera gospodarzy, lecz bezskutecznie. W 54. minucie przed szansą na wyrównanie stanął Imiela, który w sytuacji sam na sam minął Primela, lecz ten jeszcze zdołał wyłuskać piłkę spod nóg pomocnika Stalówki.

Stal zamknęła rywali na ich połowie, lecz kilka razy Chojniczanka wychodziła z groźnymi kontrami, które świetnie przerywał Damian Oko. Nasz zespół kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił przebić się przez mur obronny Chojniczanki. W 88. minucie Stal dopięła swego i wyrównała. Po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym gospodarzy wyskoczył Oko i wpakował piłkę do siatki rywali. Na kolejnego gola, który dałby trzy punkty i zwycięstwo.

Chojniczanka Chojnice – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
1:0 – Szymusik 4’
1:1 – Oko 88’

Chojniczanka: Primel – Szczytniewski, Golak, Edmundsson, Szymusik, Nowacki (46’ Firmino), Prałat (46’ Korczyc (79’ Raburski)), Paprzycki, Szumilas (84’ Szczepanek), Kozina (46’ Banach), Sabala.

Stal: Smyłek – Kowalski, Oko, Urban (76’ Mydlarz), Zaucha, Ziarko (69’ Chełmecki), Soszyński (86’ Banach), Wiktoruk (69’ Maluga), Pioterczak, Górski (46’ Imiela), Strózik.

Żółte kartki: Nowacki, Szumilas (Chojniczanka).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).