140 wyświetleń
    298 wyświetleń

Zwycięstwo w Olsztynie!

10 marca 2024 10:11, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola wygrała na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 85. minucie zdobył Jakub Banach.

W pierwszej połowie stroną dominującą byli gospodarze, którzy już w 3. minucie mogli zdobyć gola, lecz Michał Karlikowski trafił w słupek. Gospodarze zamknęli Stal na jej połowie i mocno naciskali, lecz defensywa Stalówki spisywała się nieźle. Do przerwy ekipa z Olsztyna jeszcze właściwie raz mocno nastraszyła obronę Stali, kiedy to Karol Żwir wykonywał rzut wolny tuż sprzed pola karnego, lecz mocno chybił.

Zielono-czarni rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, lecz w 23. minucie mieli świetną okazję na trafienie, lecz po zgraniu od Sebastiana Strózika wprost w bramkarza z kilku metrów trafił Patryk Zaucha. Wcześniej Jakub Kowalski wykonywał rzut wolny z około 20. metrów, lecz również Miłosz Garstkiewicz nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron Stomil naciskał, miał przewagę optyczną, ale właściwie nie stwarzał sytuacji bramkowych. Zielono-czarni cofnęli się do głębokiej defensywny, ale bardzo dobrze rozbijała ataki rywali, którzy bardzo chcieli zdobyć gola i wygrać mecz, ale nie bardzo im to wszystko wychodziło. W końcowym kwadransie gry zaatakowała Stal.

W 75. minucie zakotłowało się w polu karnym Stomilu, lecz mimo kilku prób naszego zespołu piłka nie wpadła do siatki. Dziesięć minut później po rzucie wolnym Stalówka zdobyła bramkę. Po wrzutce z rzutu wolnego Jakub Banach strzałem głową pokonał golkipera Stomilu. Gospodarze rzucili się jeszcze do kolejny raz do ataku, ale zawodnicy Stali nie dali sobie zabrać trzech punktów i zwyciężyli w Olsztynie.

Stomil Olsztyn – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 – Banach 85’

Stomil: Garstkiewicz – Kuban, Krawczun, Kurbiel, Żwir, Wójcik (68’ Retlewski), Szabaciuk, Bezpalec (60’ Brikner), Waleńcik, Karlikowski (80’ Rezaeian), Florek (80’ Pietraszkiewicz).

Stal: Smyłek – Kowalski (46’ Banach), Oko, Furtak, Zaucha (72’ Maluga), Ziarko, Soszyński, Wiktoruk (46’ Górski), Imiela (82’ Chełmecki), Pioterczak (46’ Sukiennicki), Strózik.

Żółte kartki: Bezpalec, Florek, Żwir (Stomil) oraz Zaucha, Kowalski (Stal).

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

Widzów: 1805.