obecnie
7° C
jutro
15° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    2 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    643 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1049 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    70 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    78 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    114 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    264 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Tak dla integracji poprzez sport”

27 czerwca 2016 11:10, autor: stalowowolski.pl
Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski Stalowa Wola realizuje unijny projekt skierowany do młodzieży „Tak dla integracji poprzez sport” w ramach programu Erasmus+. W ramach projektu spotkają się rówieśnicy z trzech europejskich klubów sportowych: klubu bokserskiego - MKS Ring Sikorski Stalowa Wola oraz organizacji partnerskich –angielskiego klubu Strike 06 abc Luton UK, oraz francuskiego Ring Olympique de Gargan.

W 12- dniowym spotkaniu, finansowanym ze środków unijnych, które rozpocznie się 4 lipca, weźmie udział po 10 uczestników z obydwu krajów w wieku od 15 do 25 lat wraz z 2 osobami towarzyszącymi. Program spotkania zakłada między innymi spotkania z weteranami pięściarstwa, Mistrzynią Świata i Europy oraz13-krotną Mistrzynią Polski, sędzią międzynarodowym, którzy przybliżą młodzieży temat dyskryminacji w sporcie ze swojej perspektywy. Młodzież z pomocą specjalistów poprowadzi także różne warsztaty na temat religii, zwyczajów, tradycji panujących w tych trzech krajach.W programie znajdą się także wycieczki i zajęcia ruchowe.

W ramach wymiany zostanie zorganizowane spotkanie otwarte dla młodzieży ze Stalowej Woli, a na zakończenie spotkania zawodnicy z 3 klubów zaprezentują na podsumowującym, otwartym dla społeczności lokalnej turnieju, nabyte umiejętności oraz efekty wypracowane podczas spotkania: film i prezentację multimedialną oraz broszurę dotyczącą tematyki dyskryminacji w sporcie. Przed spotkaniem młodzież z każdego kraju weźmie udział w zajęciach, podczas których poznają kulturę danego kraju,a także w zajęciach językowych i psychologicznych.

Celem projektu jest uświadamianie i walka z nowymi zagrożeniami i wyzwaniami dla sportu, w szczególności z szeroko pojętą dyskryminacją. Rezultatem zrealizowanego zadania będzie zdobyta wiedza i doświadczenie w tematyce dyskryminacji, tolerancji, nabycie szeregu nowych umiejętności interpersonalnych, zwiększenie zasobu słownictwa (językiem projektu jest angielski) i wiedzy na temat krajów partnerów oraz stosunków międzyludzkich i zwyczajów w nich panujących. W wyniku przeprowadzenia projektu uczestnicy zyskają: Youthpass, liczne certyfikaty i zaświadczenie.

Wymiana grup rówieśniczych przyniesie długoterminowe korzyści zarówno dla młodzieży jak i klubów. To także promocja powiatu i miasta w kraju i zagranicą, gdyż efekty i relacje z przeprowadzonych działań zostaną rozesłane do Okręgowych Związków Bokserskich w każdym z krajów wymiany oraz zamieszone na ogólnokrajowych portalach, a także w bazie projektów Unii Europejskiej.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.