obecnie
10° C
jutro
10° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Holter
    32 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    193 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    545 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    1484 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Polecane szkolenia z projekto…
    555 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • opinie - pizzeria
    634 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Montaż bram
    516 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Wola na falach eteru

18 sierpnia 2016 15:40, autor: stalowawola.pl
Najpopularniejsza letnia audycja po raz drugi zawitała do Stalowej Woli. Organizatorzy „Lata z Radiem” przygotowali wiele atrakcji dla słuchaczy i publiczności, tej najmłodszej i tej trochę starszej. Na scenie wystąpiła Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, T.Love oraz Ewa Farna, a między koncertami swoje umiejętności prezentowali także mieszkańcy.

Ekipa Programu I Polskiego Radio gościła w Stalowej Woli już od rana. Słuchacze w ciągu całego dnia mogli poznać miasto za sprawą zaproszonych gości. Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj zachęcał do studiowania na stalowowolskich uczelniach. – Stworzyliśmy dla studentów jedną z najnowocześniejszych baz edukacyjno – naukowych. Dodatkowo mamy dla każdego studenta, który będzie chciał studiować kierunki techniczne w Stalowej Woli, stypendium ufundowane przez Prezydenta Miasta w wysokości 300 zł. Już od pierwszego roku studiów uczelnie chętnie współpracują z lokalnym biznesem, przedsiębiorcami, a studenci mają perspektywy na zatrudnienie – mówił. Przewodniczący wspomniał także o hucie i walorach turystycznych hutniczego grodu.

Marek Zaremba, kierownik artystyczny zespołu Lasowiacy i Mali Lasowiacy, natomiast przedstawił po krótce obraz naszych zasobów kulturalnych. Opowiedział o zespołach Lasowiaków, które mają wiele osiągnięć na swoim koncie, są ściśle związane z miastem: – Mało powiedziane, że to są zespoły reprezentacyjne, to kuźnia talentów – mówił. – To tutaj zaczynali znani artyści jak Justyna Steczkowska, Maciej Zakościelny czy Piotr Kiszka – dodał.

Marek Wiatrowicz z Muzeum Regionalnego, w charakterystyczny dla siebie barwny sposób, przybliżył słuchaczom historię naszego miasta. Pokazał także prowadzącym: Sławie Bieńczyckiej i Bogdanowi Sawickiemu pierścień, który prawo nosić mają tylko potomkowie pierwszych mieszkańców Stalowej Woli. – Pierścień nie jest ze szlachetnego kruszcu, ale za to cennego dla nas, bo ze stali – mówił. W swojej opowieści nawiązał też do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego i Zakładów Południowych: – Za rok obchodzimy rocznicę COP. Władze miast COP-owskich nawiązały ze sobą kontakt, chcą zorganizować piękne obchody, których kulminacja odbędzie się w Stalowej Woli w październiku.

Natomiast o współczesnych zaletach miasta rowerów opowiadała Karolina Głogowska z Miejskiego Zakładu Komunalnego. – Rowery są w nasz pejzaż niejako wtopione. Staramy się iść tym tropem. Od kwietnia tego roku nasze miasto ma system roweru miejskiego, który nazywa się nie inaczej jak „Stalowa Wola miasto rowerów”. Powstało sześć stacji rowerowych, z których mogą korzystać mieszkańcy i turyści – mówiła Karolina Głogowska. Nie sposób było nie wspomnieć także o drzewku solarnym – jedynej takiej instalacji w Polsce. – Takie drzewo można oglądać w dużych miastach jak Paryż, Madryt i Stalowa Wola – mówiła.

O tym, ze Stalowa Wola jest wyjątkowym i wyróżniającym się w regionie miastem przekonywał słuchaczy także Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny. – Jesteśmy ważnym ośrodkiem. Stalowa Wola jest tym miastem, które daje pracę, organizuje życie kulturalne, sportowe dla 5 powiatów w okolicy, a więc czujemy się odpowiedzialni za cały region. Chcemy nadawać tempa, chcemy rozwijać nie tylko nasze miasto, ale i okolice – mówił na antenie.

Nawiązał także do korzeni z jakich wyrasta nasze młode miasto. – My nawiązujemy do tej najwspanialszej tradycji odbudowy Polski po trudnym czasie odzyskania niepodległości i pokazujemy, że takie miasta jak Stalowa Wola jest najpiękniejszym przykładem cudu gospodarczego. I dzisiaj chcemy kontynuować te najwspanialsze tradycje, budować markę Stalowej Woli opartą o zasadę gospodarki i tego, że w naszym DNA jest przemysł, jest Centralny Okręg Przemysłowy – mówił prezydent.

Oprócz zaproszonych gości z plenerowego studia mogli skorzystać także mieszkańcy Stalowej Woli i okolic. Każdy mógł przyjść i nagrać swoją rozmowę z prowadzącymi. Na koniec rozmówca dostawał płytę ze swoim nagraniem. - Przywozimy do was cząstkę radia, żebyście mogli zobaczyć jak pracujemy. Oprócz tego przywieźliśmy dobry humor i znanych artystów – mówił Marcin Kusy.

A wśród tych znanych artystów znalazły się zespoły: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, T.Love oraz gwiazda wieczoru – Ewa Farna. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni. By bawić się razem z radiową „Jedynką”, na stalowowolski stadion przyszło około 38 tysięcy osób.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.