• Polecane szkolenia z projekto…
    588 wyświetleń

Igrzyska w Rio. Jóźwik awansowała do finału na 800 m

19 sierpnia 2016 07:54, autor: zomo
Joanna Jóźwik wygrała bieg półfinałowy w czasie 1.58,93 w olimpijskiej rywalizacji lekkoatletek na 800 m w Rio de Janeiro i awansowała do finału. Odpadła Angelika Cichocka (2.01,29), która była ostatnia w swoim półfinale.

Joanna Jóźwik udowodniła, że jest znakomicie przygotowana do igrzysk olimpijskich. Polka półfinał rozpoczęła spokojnie. Biegła w środku stawki. Później trochę przyspała, dając się zepchnąć na ostatnią pozycję. - Popełniłam błąd, bo zostałam na ostatnim miejscu, mam nadzieję, że w finale nie będzie tak ciasno - mówiła już na mecie.

Na szczęście Jóźwik była na tyle mocna, że na ostatnim wirażu zaatakowała i po fantastycznym finiszu wygrała bieg z piątym czasem półfinałów - 1:58,93.

Finał zaplanowany jest w nocy z soboty na niedzielę o godz. 2.15 czasu polskiego.

Najlepszy czas uzyskała reprezentantka RPA Caster Semenya - 1.58,15. Jóźwik uzyskała piąty rezultat półfinałów.