obecnie
8° C
jutro
21° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    18 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    654 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1057 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    77 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    84 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    118 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    267 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Złoty Medal dla RCEZ na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wyna...

21 października 2016 10:00, autor: powiat-nisko.pl
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zaprezentowało się na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków „IWIS 2016” i otrzymało złoty medal!

Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna, dziesiąta edycja została zorganizowana w dniach 10-12 października 2016 r., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

"W tej międzynarodowej wystawie zaprezentowały się trzy szkoły z woj. podkarpackiego, wszystkie z Niska. Oprócz nas było także LO z Niska, które przywiozło medal srebrny i brązowy, i Gimnazjum nr 1, które otrzymało brązowy medal. Praca, którą reprezentowała nasza szkoła to „zamek do drzwi dla osób niepełnosprawnych". Autorami tego wynalazku są młodzi elektronicy innowatorzy Rafał Kutyła i Adrian Szabat, którzy w maju zdawali maturę. Złoty medal dla szkoły to ich zasługa" - mówi Wacław Piędel, dyrektor RCEZ.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. W poprzednich latach na wystawie gościliśmy wynalazców z ponad 20 państw m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji i Wielkiej Brytanii. Rok temu polscy i międzynarodowi wynalazcy zaprezentowali na wystawie blisko 400 innowacji, stanowiących przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą również wykłady i prelekcje dotyczące praw własności intelektualnej i przyznawania patentów.

Podstawowe cele wystawy to:

  • zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań,
  • umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami,
  • zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach, kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki,
  • kreowanie innowacyjnych postaw wśród młodzieży.



Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.