obecnie
-1° C
jutro
-3° C
Czy podobają Ci się ozdoby świąteczne w mieście?


Ostatnio na forum

 • ARMES - Nisko.
  7661 wyświetleń
  31 odpowiedzi
 • Sylwester w zakopanem
  2309 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Pedofil w Rozwadowie.
  9530 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Księgi Wieczyste po adresi...
  1215 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Buty ślubne.
  315 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Zaremba + Stalowowolskie m...
  189 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • czas prezentow
  743 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wieczór autorski Filipa Springera

29 listopada 2016 14:40, autor: Geno
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie autorskie z Filipem Springerem, dziennikarzem i fotoreporterem, autorem książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany. Zapraszamy 7 grudnia na godzinę 18, do budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (Sala Spotkań nr 2 – II piętro).
Filip Springer urodził się w 1982 roku. Ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikował między innymi w "Rzeczpospolitej", "Przekroju" czy "Tygodniku Powszechnym”, regularnie współpracuje z tygodnikiem „Polityka”. Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie. Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (2012). Mieszka i pracuje w Warszawie. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.
Jego reporterski debiut – książka „Miedzianka. Historia znikania” – znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Springer jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. Springer w swoich książkach - reportażach pokazuje nam polski krajobraz architektoniczny, opowiada o miejscach, które już nie istnieją, zwraca uwagę na współczesne problemy mieszkaniowe. Do tej pory napisał: 2011: Miedzianka. Historia znikania – reportaż literacki, debiut, 2012: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL, 2013: Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach, 2013: Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni, 2015: 13 pięter, 2016: Księga zachwytów, 2016: Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast.
Podczas spotkania w MBP będzie możliwość zakupu książek Filipa Springera oraz zdobycia autografu autora. Zapraszamy 7 grudnia na godzinę 18, do budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (Sala Spotkań nr 2 – II piętro).

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.