obecnie
22° C
jutro
24° C
impulse
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Cyrk bez zwierząt?
  12 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Pan Bóg i wódka.
  1647 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • RST Pub - Wasze opinie :)
  3575 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Rowerzystka ze Stali - Kla...
  1330 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  40 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Miasto w którym zwalcza si...
  3618 wyświetleń
  22 odpowiedzi
 • Opozycja - Stalowa Wola.
  6350 wyświetleń
  87 odpowiedzi
Przejdź do forum

Świet(l)na Stalowa Wola

2 stycznia 2017 16:00, autor: stalowawola.pl
Stalowa Wola świetlną stolicą Polski? Czemu nie! Mamy piękne iluminacje rozświetlające całe miasto, które cieszą nie tylko mieszkańców, ale i przejezdnych. Pokażmy znów całej Polsce, że takie miasto jak Stalowa Wola może wygrać z większymi ośrodkami. Pokażmy, że jesteśmy dumni ze Stalowej Woli i przy tym potrafimy pomagać potrzebującym!

Już po raz ósmy ruszyła akcja „Świeć się z Energą”, podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. Do rywalizacji zgłosiła się także Stalowa Wola (link do strony z głosowaniem: http://swiecsie.wp.pl/swietlna-stolica-polski/index,1,213,0,stalowa-wola.html#main). Pierwszy etap głosowania kończy się 8 stycznia, więc do dzieła!

„Świeć się z Energą” to trwająca do końca stycznia 2017 r. akcja na którą składają się trzy kategorie konkursowe: ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość; konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery oraz plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych. Zwycięskie miasta i galerie handlowe wyłonią podczas głosowania internauci. W konkursie fotograficznym jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – znanej fotograf i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej – wybierze autora najlepszego zdjęcia.

Gdzie leży rozświetlona stolica Polski?

Od kilkunastu lat do świątecznych tradycji śmiało możemy dodać dekorowanie przestrzeni miast. O magii świąt przypominają przystrojona choinka, świetliste instalacje i ozdoby, które umilają przechodniom miejską przestrzeń, a także stają się powodem do dumy mieszkańców. Już od ośmiu lat Grupa Energa mobilizuje miasta do tworzenia niezapomnianych, świątecznych iluminacji, a możliwość rywalizacji o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz zdobycia nagród o wartości 200 000 zł na cele charytatywne sprawia, że w tworzenie niepowtarzalnego nastroju akcji „Świeć się z Energą” włączają się również mieszkańcy.

– Stalowa Wola wystroiła się na Święta Bożego Narodzenia tworząc wyjątkową atmosferę dla Mieszkańców i naszych Gości! Świątecznie zaczarowany Plac Piłsudskiego przy MDK wygląda przepięknie! Pochwalmy się naszym miastem i pokażmy całej Polsce, że potrafimy się zmobilizować w dobrej sprawie – mówi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Chcemy, by plebiscyt miast był nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym mieszkańcy i miasto w równym stopniu angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dzięki temu, że wszystkim stronom przyświeca szczytny cel, wierzymy, że możemy liczyć na zaangażowanie lokalnych społeczności, urzędów miast oraz wszystkich amatorów fotografii. Święta to przecież czas, w którym na pierwszym miejscu jest zawsze drugi człowiek – mówi Michał Lemański, Dyrektor Departamentu Marketingu.

Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. W poprzednich latach dwa razy z rzędu tytuł ten trafił do niewielkiej miejscowości w województwie zachodniopomorskim – Połczyna-Zdroju, który wyprzedził w rywalizacji aż 221 miast z Polski! W tym roku sprawmy, żeby wygrała Stalowa Wola. Na najpiękniej oświetlone miasta Internauci będą mogli głosować w obu etapach za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie SwiecSie.pl (http://swiecsie.wp.pl/swietlna-stolica-polski/index,1,213,0,stalowa-wola.html#main) oraz wysyłając SMS-y.

Świetlnie fotografuj!

Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć. W ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest tradycyjny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich – zarówno pasjonatów – amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 000 zł!

Każdy uczestnik może zgłosić na stronie SwiecSie.pl w ramach konkursu fotograficznego łącznie osiem zdjęć o świątecznej tematyce, w czterech kategoriach do wyboru: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Zgłoszone prace będą oceniać Internauci oddając na nie swoje głosy, a także jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel. W etapie regionalnym nagrody zostaną przyznane autorom zdjęć, które zajmą trzy pierwsze miejsca w głosowaniu w danym województwie. Zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny ufundowany przez Grupę Energa, a pozostali laureaci powerbanki. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikują się wszystkie zdjęcia z etapu regionalnego oraz wybrane przez jury dodatkowe 10 zdjęć z każdej kategorii. Łącznie w finale o nagrody powalczą autorzy 88 zdjęć. Prace oceniać będzie nie tylko jury, ale również publiczność. Nagrodą główną w konkursie są warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel! Nagrody rzeczowe to aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Konkurs fotograficzny będzie rozgrywał się również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi smartphonem, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi!

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3000 zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce!

Więcej informacji na stronie konkursu SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie.

Harmonogram „Świeć się z Energą”

 • I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017
 • start głosowania 15 grudnia 2016
 • II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017
 • II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia 2017
 • decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.