obecnie
-1° C
jutro
-3° C
Czy podobają Ci się ozdoby świąteczne w mieście?


Ostatnio na forum

  • ARMES - Nisko.
    7661 wyświetleń
    31 odpowiedzi
  • Sylwester w zakopanem
    2309 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Pedofil w Rozwadowie.
    9529 wyświetleń
    29 odpowiedzi
  • Księgi Wieczyste po adresi...
    1215 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Buty ślubne.
    315 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Zaremba + Stalowowolskie m...
    189 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • czas prezentow
    743 wyświetleń
    3 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Świat po drugiej stronie lustra”

11 stycznia 2017 16:00, autor: stalowowolski.pl
„Świat po drugiej stronie lustra” – to tytuł konferencji, podczas której poruszano głównie problemy funkcjonowania dzieci z autyzmem oraz Zespołem Aspergera. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów dotyczących między innymi zaburzeń rozwojowych, komunikacyjnych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera czy sytuacji społecznej dorosłych już osób autystycznych.

Konferencja odbyła się w środę w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Autyzm, jak się okazuje, został uznany przez ONZ za jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych świata i niestety jego przyczyny wciąż do końca nie są znane. Terapia i edukacja dzieci dotkniętych autyzmem bądź ZA (Zespołem Aspergera) to temat, który dotyczy coraz większej ilości rodzin.

Uczestnicy konferencji „Świat po drugiej stronie lustra. Dziecko ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera w domu, szkole i środowisku” mieli okazję wysłuchać szeregu ciekawych wykładów dotyczących zaburzeń sensorycznych, zaburzeń językowych i komunikacyjnych dzieci autystycznych i z ZA. Wykładowcy m. in. zwrócili uwagę na to jak wygląda świat widziany oczyma dzieci z autyzmem, zwrócono także uwagę na problemy, na które napotykają rodzice dzieci dotkniętych autyzmem. Jak ważna jest trafna diagnoza i droga, którą obiorą.

Prelegenci zwrócili uwagę na prawne aspekty dotyczące kształcenia uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera. Poruszono także bardzo ważną kwestię, o której rzadko się mówi, czyli sytuację społeczną osób dorosłych dotkniętych autyzmem i ZA.

Konferencję zorganizowało Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział w Tarnobrzegu oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad konferencją objął Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.





Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.