obecnie
26° C
jutro
25° C
Czy wybierasz się na wakacje?



Ostatnio na forum

  • Czy powstanie Islamska dzi...
    1277 wyświetleń
    8 odpowiedzi
  • Moto - Terroryści.
    194 wyświetleń
    11 odpowiedzi
  • INWIGILACJA, stała się sym...
    1519 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • Prezent dla Dziewczyny.
    2109 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Stalowka.EU - nowa wersja ...
    2871 wyświetleń
    8 odpowiedzi
  • Jaki? Majonez, Keczup, Mus...
    782 wyświetleń
    6 odpowiedzi
  • Warsztat samochodowy
    2854 wyświetleń
    5 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Świat po drugiej stronie lustra”

11 stycznia 2017 16:00, autor: stalowowolski.pl
„Świat po drugiej stronie lustra” – to tytuł konferencji, podczas której poruszano głównie problemy funkcjonowania dzieci z autyzmem oraz Zespołem Aspergera. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów dotyczących między innymi zaburzeń rozwojowych, komunikacyjnych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera czy sytuacji społecznej dorosłych już osób autystycznych.

Konferencja odbyła się w środę w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Autyzm, jak się okazuje, został uznany przez ONZ za jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych świata i niestety jego przyczyny wciąż do końca nie są znane. Terapia i edukacja dzieci dotkniętych autyzmem bądź ZA (Zespołem Aspergera) to temat, który dotyczy coraz większej ilości rodzin.

Uczestnicy konferencji „Świat po drugiej stronie lustra. Dziecko ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera w domu, szkole i środowisku” mieli okazję wysłuchać szeregu ciekawych wykładów dotyczących zaburzeń sensorycznych, zaburzeń językowych i komunikacyjnych dzieci autystycznych i z ZA. Wykładowcy m. in. zwrócili uwagę na to jak wygląda świat widziany oczyma dzieci z autyzmem, zwrócono także uwagę na problemy, na które napotykają rodzice dzieci dotkniętych autyzmem. Jak ważna jest trafna diagnoza i droga, którą obiorą.

Prelegenci zwrócili uwagę na prawne aspekty dotyczące kształcenia uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera. Poruszono także bardzo ważną kwestię, o której rzadko się mówi, czyli sytuację społeczną osób dorosłych dotkniętych autyzmem i ZA.

Konferencję zorganizowało Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział w Tarnobrzegu oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad konferencją objął Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.





Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.