obecnie
-1° C
jutro
2° C
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

  • Miasto samobójców.
    619 wyświetleń
    28 odpowiedzi
  • Na równiku tną lasy równik...
    62 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Ciekawa strona.
    136 wyświetleń
    10 odpowiedzi
  • Jaki? Majonez, Keczup, Mus...
    183 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • Do jakiego komisu w okolic...
    1858 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • Warsztat samochodowy
    1973 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Wychowywanie pod kloszem. ...
    382 wyświetleń
    5 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Świat po drugiej stronie lustra”

11 stycznia 2017 16:00, autor: stalowowolski.pl
„Świat po drugiej stronie lustra” – to tytuł konferencji, podczas której poruszano głównie problemy funkcjonowania dzieci z autyzmem oraz Zespołem Aspergera. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów dotyczących między innymi zaburzeń rozwojowych, komunikacyjnych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera czy sytuacji społecznej dorosłych już osób autystycznych.

Konferencja odbyła się w środę w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Autyzm, jak się okazuje, został uznany przez ONZ za jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych świata i niestety jego przyczyny wciąż do końca nie są znane. Terapia i edukacja dzieci dotkniętych autyzmem bądź ZA (Zespołem Aspergera) to temat, który dotyczy coraz większej ilości rodzin.

Uczestnicy konferencji „Świat po drugiej stronie lustra. Dziecko ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera w domu, szkole i środowisku” mieli okazję wysłuchać szeregu ciekawych wykładów dotyczących zaburzeń sensorycznych, zaburzeń językowych i komunikacyjnych dzieci autystycznych i z ZA. Wykładowcy m. in. zwrócili uwagę na to jak wygląda świat widziany oczyma dzieci z autyzmem, zwrócono także uwagę na problemy, na które napotykają rodzice dzieci dotkniętych autyzmem. Jak ważna jest trafna diagnoza i droga, którą obiorą.

Prelegenci zwrócili uwagę na prawne aspekty dotyczące kształcenia uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera. Poruszono także bardzo ważną kwestię, o której rzadko się mówi, czyli sytuację społeczną osób dorosłych dotkniętych autyzmem i ZA.

Konferencję zorganizowało Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział w Tarnobrzegu oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad konferencją objął Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.





Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.