Przejdź do forum

23. Plebiscyt Sportowy „Echa Dnia” rozstrzygnięty

13 lutego 2017 16:00, autor: powiat-nisko.pl
Podsumowanie 23. Plebiscytu Sportowego na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera oraz Talent Powiatów Stalowowolskiego i Niżańskiego odbyło się 10 lutego 2017 roku, podczas uroczystej Gali w Restauracji „Roma” w Stalowej Woli. Czytelnicy „Echa Dnia” oraz Internauci przez ponad dwa miesiące głosowali na swoich faworytów.

Wśród sportowców triumfował Wojciech Surowaniec, który osiąga wielkie sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu w Klubie Kaito Stalowa Wola. Drugie miejsce zajął mistrz świata weteranów w biegu na 3.000 m z przeszkodami Stanisław Łańcucki, ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Trzecie miejsce zajęła przedstawicielka „królowej sportu” – debiutantka na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, Danuta Cieślak, biegaczka z Victorii Stalowa Wola.

Wśród trenerów najwięcej głosów zebrał Piotr Koryciński (Motyl MOSiR Stalowa Wola – pływanie), drugie miejsce zajęła Agata Zych (AKS Orkan Nisko – siatkówka), a na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Janiec, szkoleniowiec piłkarek nożnych Aquili Stal Stalowa Wola.

Na najwyższym stopniu podium wśród talentów, stanęła Wiktoria Pikuła, która uprawia brazylijskie jiu-jitsu w Klubie Kaito. Drugie miejsce przypadło Natalii Kotwicy (lekka atletyka, Victoria Stalowa Wola), a trzecie miejsce zajęła młodzieżowa kadrowiczka, koszykarka Stali Stalowa Wola Patrycja Machajska.

Patronat nad imprezą objęli: Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz Starosta Niżański Robert Bednarz, który uczestniczył w uroczystości, wręczał nagrody zwycięzcom oraz życzył sportowcom dalszych sukcesów na sportowych arenach.