obecnie
7° C
jutro
0° C
Czy podobają Ci się ozdoby świąteczne w mieście?


Ostatnio na forum

 • Sylwester w zakopanem
  2111 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Pedofil w Rozwadowie.
  9465 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Księgi Wieczyste po adresi...
  1166 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Buty ślubne.
  267 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • ARMES - Nisko.
  7583 wyświetleń
  30 odpowiedzi
 • Zaremba + Stalowowolskie m...
  136 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • czas prezentow
  703 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Sukces uczniów ZSP nr 2 w Turnieju „Złota Kielnia”

17 lutego 2017 11:13, autor: stalowowolski.pl
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli świetnie poradzili sobie podczas Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Finał 46. edycji Turnieju odbył się początkiem lutego podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2017.

Finał konkursu trwał trzy dni. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego w sześciu kategoriach: monter suchej zabudowy, malarz-tapeciarz, monter instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych oraz dekarz. Spośród 36. uczestników (wyłonionych z ponad 2 500 uczniów startujących w etapie szkolnym) – 2 uczniów ze stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej zakwalifikowało się do ścisłego finału i uzyskało imponujące wyniki.

Wojciech Wójcik w kwalifikacji B.7 – Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych – otrzymał tytuł laureata i finalisty Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – IV – Posadzkarz w Polsce.

Rafał Kołtun w kwalifikacji B.18 – Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich – otrzymał tytuł laureata i finalisty Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – VI – Murarz-tynkarz w Polsce.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 45. lat daje uczniom Zasadniczych Szkół Zawodowych możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie. Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

Organizatorem Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu. Eliminacje na poszczególnych etapach konkursu przeprowadzają: Komitety Szkolne, Komitety Okręgowe, a także Komitet Główny.

Uczniów do turnieju przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych:

Wojciecha Wójcika - Renata Bis, Łukasz Sondej, Bogdan Serafin.

Rafała Kołtuna – Urszula Godawska, Andrzej Grzybowski.

Uczniów podczas finału wspierali: Renata Bis i Mateusz Małys.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.