obecnie
0° C
jutro
1° C
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Do jakiego komisu w okolic...
  1780 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Warsztat samochodowy
  1875 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Wychowywanie pod kloszem. ...
  301 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Jaki? Majonez, Keczup, Mus...
  107 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • NaprawmyTo.pl
  1076 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Miasto samobójców.
  373 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  1680 wyświetleń
  12 odpowiedzi
Przejdź do forum

Sukces uczniów ZSP nr 2 w Turnieju „Złota Kielnia”

17 lutego 2017 11:13, autor: stalowowolski.pl
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli świetnie poradzili sobie podczas Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Finał 46. edycji Turnieju odbył się początkiem lutego podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2017.

Finał konkursu trwał trzy dni. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego w sześciu kategoriach: monter suchej zabudowy, malarz-tapeciarz, monter instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz, wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych oraz dekarz. Spośród 36. uczestników (wyłonionych z ponad 2 500 uczniów startujących w etapie szkolnym) – 2 uczniów ze stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej zakwalifikowało się do ścisłego finału i uzyskało imponujące wyniki.

Wojciech Wójcik w kwalifikacji B.7 – Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych – otrzymał tytuł laureata i finalisty Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – IV – Posadzkarz w Polsce.

Rafał Kołtun w kwalifikacji B.18 – Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich – otrzymał tytuł laureata i finalisty Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – VI – Murarz-tynkarz w Polsce.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 45. lat daje uczniom Zasadniczych Szkół Zawodowych możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie. Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

Organizatorem Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu. Eliminacje na poszczególnych etapach konkursu przeprowadzają: Komitety Szkolne, Komitety Okręgowe, a także Komitet Główny.

Uczniów do turnieju przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych:

Wojciecha Wójcika - Renata Bis, Łukasz Sondej, Bogdan Serafin.

Rafała Kołtuna – Urszula Godawska, Andrzej Grzybowski.

Uczniów podczas finału wspierali: Renata Bis i Mateusz Małys.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.