obecnie
12° C
jutro
16° C
Czy w Stalowej Woli powinno powstać schronisko dla zwierząt?


Ostatnio na forum

 • Bójka w okolicach „Budowla...
  307 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Pedofil w Rozwadowie.
  7291 wyświetleń
  19 odpowiedzi
 • Kropek.
  1451 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Co czytacie i co polecacie...
  327 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • usunięty ;)
  52 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Wichrowe Wzgórze.
  72 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalowka.EU - nowa wersja ...
  3292 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uczniowie RCEZ w Nisku na praktykach zawodowych w Hiszpanii

17 lutego 2017 12:30, autor: powiat-nisko.pl
Szesnastu uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku poleciało do Hiszpanii. Podróż do Malagi, w której zatrzymali się, to początek nowych doświadczeń zawodowych i kulturowych młodzieży z klas trzecich tej szkoły.

Przygotowania uczestników do wyjazdu na praktyki zawodowe w Hiszpanii trwały od września 2016 r. Zajęcia prowadzono w ramach projektu „Europejskie Praktyki EUROSUKCES”, zatwierdzonego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Szesnastu uczniów z klas: technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik geodeta uczestniczyło m.in. w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego i integrowali się w ramach przygotowania pedagogicznego. Takie kulturowo-językowe zajęcia miały na celu otwarcie się na inną kulturę, integrację międzyprzedmiotową, umiejętność współpracy i utrwalenie fachowego słownictwa w języku angielskim, w zakresie słownictwa zawodowego.

W ciągu semestru odbywały się spotkania, nie tylko z uczniami, ale również z ich rodzicami i opiekunami. Tuż przed wyjazdem na praktykę do Hiszpanii, uczestnicy i rodzice spotkali się z dyrektorem RCEZ Wacławem Piędlem oraz otrzymali dyplomy, podręczniki i materiały biurowe.

Po szczęśliwym lądowaniu w Hiszpanii, uczniowie pod opieką nauczycieli, spotkali się już w pierwszym dniu pobytu, z pracownikami firmy Tribeka, a także poznali swoje miejsca praktyk. Teraz przed nimi miesiąc pracy i pobytu w Hiszpanii.

Wychowawcy i opiekunowie grupy projektowej to: Joanna Czubat-Szlendak, Robert Małek, Anna Hasiak-Tofilska, Grażyna Habigier-Pipska i Magdalena Mazurek.

Zespół projektowy tworzą: Bogusław Bielak, Stanisław Królikowski, Grażyna Suchecka i Alicja Świder, a przygotowanie pedagogiczne poprowadził Ryszard Budkowski - pedagog szkolny.Anna Pucko

Nauczyciel w RCEZ w Nisku

Fot. RCEZ w Nisku


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.