obecnie
7° C
jutro
4° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Fitting Plat gep
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2928 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5950 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  591 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5297 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4867 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2749 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

W Nisku nie będzie uchodźców

14 października 2015 13:34, autor: zomo
24 września wojewoda podkarpacki skierował do gmin pismo z pytaniem o gotowość gmin na przyjęcie emigrantów. Do 15 października jednostki samorządu terytorialnego miały czas na podjęcie decyzji. Gmina i Miasto Nisko nie jest w stanie przyjąć uchodźców.

-Na dzień dzisiejszy gmina nie dysponuje wolnymi lokalami, w których mogliby zamieszkać uchodźcy, dlatego nie jesteśmy w stanie ich przyjąć. I taka decyzja została podjęta- mówi Teresa Sułkowska, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Duże bezrobocie na terenie gminy, brak możliwości zapewnienia pracy i mieszkania uchodźcom były głównymi, ale nie jednymi przesłankami do podjęcia tej decyzji.

-Takie osoby trzeba wprowadzić do społeczności lokalnej, aby nie czuły się odrzucone i pozostawione samym sobie. To wszystko wiąże się z kosztami, a gmina nie posiada na razie takich środków, żeby móc przyjąć imigrantów.Nie mówimy nie na przyszłość, zobaczymy jak się to wszystko dalej rozwinie- dodaje Pani Teresa Sułkowska.

Podobne decyzje podjęły inne podkarpackie gminy. Na ich terenach jest wiele biednych rodzin, które potrzebują pilnie pomocy i to o nie należy się najpierw zatroszczyć. Mieszkania socjalne, a dokładnie ich brak są problemem dotykającym prawie każdą gminę. W Sanoku aż 463 rodziny oczekuje na mieszkania socjalne. Niektóre z nich są już w kolejce od 1997 roku. Jest to jedna z poważniejszych sytuacji. Tak jest niestety na terenie całego kraju, dlategopriorytetem dla władz gmin są ich mieszkańcy.

Źródło: nizanskie.info
Komentarze czytelników (2)