118 wyświetleń
    268 wyświetleń

IV Turniej Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet w kat...

24 lutego 2017 12:00, autor: powiat-nisko.pl
W dniu 18 lutego 2017 roku, w Hali Zespołu Szkół w Harasiukach odbył się IV Turniej Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet, w kategorii młodziczek U-13.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, w których wystąpiło 65 zawodniczek.

Zwycięzcą turnieju została drużyna SMS Resovia Rzeszów, która w decydującym meczu pokonała zespół gospodarzy SKS Tanew Harasiuki 3:1. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Grodziszczanki Grodzisko Dolne.

Patronat nad turniejem objął Starosta Niżański Robert Bednarz. Puchary najlepszym zespołom i nagrody wyróżnionym zawodniczkom wręczali: Wicestarosta Adam Mach, Przewodniczący Wydziału Młodzieżowego Podkarpackiego ZPN Janusz Szczupak oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Harasiukach Renata Mucha.

Wyniki IV Turnieju Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet, w kategorii U-13:

6. Sokół Kolbuszowa Dolna 5 2 1:7
Organizatorzy i trenerzy przyznali również nagrody indywidualne wyróżniającym się zawodniczkom:

Najlepsza bramkarkaAlicja Barszcz – DAP Dębica

Królowa strzelcówWiktoria Mikrut – Resovia (6 bramek)

Najlepsza zawodniczka Oliwia Domin – Resovia

MVP Turnieju (najwartościowsza zawodniczka) – Patrycja Jednacz – Tanew Harasiuki

Turniej w Harasiukach był ostatnim z cyklu turniejów o Mistrzostwo Podkarpacia w Futsalu Kobiet w kategorii młodziczek.

Najlepszą drużyną cyklu i Mistrzem Podkarpacia w sezonie 2016/2017 został zespół SMS Resovii Rzeszów, który wygraną zapewnił sobie dopiero w ostatnim meczu całego cyklu. Wicemistrzostwo przypadło drużynie Tanwi Harasiuki, zaś 3 miejsce zespołowi DAP Dębica. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, że drużyny z Rzeszowa i Harasiuk w końcowej klasyfikacji uzyskały jednakową liczbę punktów, a o końcowym triumfie drużyny SMS Resovia Rzeszów zadecydował minimalnie lepszy bilans bezpośrednich gier.