obecnie
7° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Seemly Plat gep
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Ethical Locality gep
  5 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2911 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5933 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  582 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5285 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4856 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Będą tanie mieszkania w Stalowej Woli

15 października 2015 09:37, autor: zomo
„Z perspektywą w Stalowej Woli” to nazwa Stalowowolskiego Programu Budownictwa Wielorodzinnego.
Dlaczego taka nazwa? Jak informuje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, od młodego pokolenia słyszy on najczęściej, że Stalowa Wola jest miastem, które nie daje perspektyw i planu na przyszłość, nie istnieje program budownictwa wielorodzinnego, który dawałby perspektywę tego, aby założyć rodzinę i związać się na stałe ze Stalową Wolą. Dlatego w przyszłym roku rozpocznie się budowa mieszkań komunalnych czynszowych.

- Założenia projektu przedstawiają nowy standard oferty jaką Stalowa Wola chce dać mieszkańcom. To nie jest oferta typowo socjalna i nie odwołuje się do standardów, które mieliśmy w ostatnich latach. Chcemy stworzyć ciekawą propozycję, która byłaby zachętą do tego, by Stalowa Wola była miejscem do życia i rozwoju – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dwa lub trzy nowe bloki na ponad sto mieszkań wybudowane zostaną przy ulicy Orzeszkowej. W blokach znajdować się będzie kilka rodzajów mieszkań: dwupokojowe o metrażu 54 i 52 metry kwadratowe, mieszkania jednopokojowe (26 metrów kwadratowych), mieszkania z antresolą, mieszkania dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin wielodzietnych (97 metrów kwadratowych). Koncepcje architektoniczne, regulamin oraz ankietę dla osób zainteresowanych nabyciem mieszkań można zobaczyć na stronie internetowej perspektywa.stalowawola.pl.

Lokale przeznaczone będą dla osób/rodzin stale zameldowanych na terenie Gminy Stalowa Wola lub posiadających centrum interesów osobistych na terenie Gminy Stalowa Wola, nie posiadających własnego mieszkania lub tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, jak również dla tych osób, które w zamian zwolnią dotychczas zajmowany lokal komunalny.

- Na uwagi mieszkańców do programu czekamy do 15 listopada. Pierwszeństwo w zasiedleniu mieszkań i ich nabyciu będą mieli dotychczasowi najemcy lokali komunalnych oraz mieszkańcy znajdujący się na liście mieszkaniowej, gdzie jest około 150 osób. Z pewnością część z nich będzie mogła wziąć udział w programie. Preferowane będą również młode małżeństwa, które posiadają dzieci. Przygotowana została wstępna punktacja, która uwzględnia wszystkie kryteria. Wnioski opiniować będzie komisja mieszkaniowa, natomiast ostateczna decyzja dotycząca przyznania mieszkania będzie należała do prezydenta – zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber.

Komentarze czytelników (9)