obecnie
21° C
jutro
19° C
Który z koncertów podczas Dni Stalowej Woli podobał Ci się najbardziej?

Ostatnio na forum

 • Jaki polecacie internet.
  2526 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Agata Meble.
  906 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent na dzień dziecka!
  80 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • ARMES - Nisko.
  4437 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Uwaga! Oszustka z miejsco...
  15794 wyświetleń
  99 odpowiedzi
 • Świąteczne premie ,dodatki...
  548 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Dni Stalowej Woli 2017
  5115 wyświetleń
  25 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Twoja krew, moje życie”

4 marca 2017 09:47, autor: zomo
Złota Kościuszkowska jest szkołą, w której od dawna znajdują się uczniowie zaangażowani w honorowe krwiodawstwo. Przez Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi przez prawie dziewięć lat przewinęło się ok. 200 osób. Często i bez rozgłosu ratowali w ten sposób ludzkie życie i zdrowie, stając się prawdziwymi bohaterami.

Chcąc kontynuować te chlubne tradycje, w bieżącym roku szkolnym szkoła włączyła się w akcję edukacyjną „Twoja krew moje życie”, organizowaną w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.” Celem akcji było zwiększenie poziomu wiedzy na temat honorowego krwiodawstwa, obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz dzięki otrzymanym od niego materiałom promocyjnym (plakatom, ulotkom, filmem, quizem) przeprowadzone zostały lekcje wśród uczniów szkoły z wykorzystaniem powyższych materiałów. W lekcjach wzięło udział 12 klas wraz z nauczycielami. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i czynnym udziałem słuchaczy, a ich wymiernym efektem stał się fakt, iż wśród naszych uczniów pojawili się nowi krwiodawcy. Natomiast placówka oświatowa, otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.