obecnie
7° C
jutro
0° C
Czy podobają Ci się ozdoby świąteczne w mieście?


Ostatnio na forum

 • Sylwester w zakopanem
  2111 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Pedofil w Rozwadowie.
  9463 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Księgi Wieczyste po adresi...
  1166 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Buty ślubne.
  267 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • ARMES - Nisko.
  7583 wyświetleń
  30 odpowiedzi
 • Zaremba + Stalowowolskie m...
  136 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • czas prezentow
  703 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Twoja krew, moje życie”

4 marca 2017 09:47, autor: zomo
Złota Kościuszkowska jest szkołą, w której od dawna znajdują się uczniowie zaangażowani w honorowe krwiodawstwo. Przez Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi przez prawie dziewięć lat przewinęło się ok. 200 osób. Często i bez rozgłosu ratowali w ten sposób ludzkie życie i zdrowie, stając się prawdziwymi bohaterami.

Chcąc kontynuować te chlubne tradycje, w bieżącym roku szkolnym szkoła włączyła się w akcję edukacyjną „Twoja krew moje życie”, organizowaną w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.” Celem akcji było zwiększenie poziomu wiedzy na temat honorowego krwiodawstwa, obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz dzięki otrzymanym od niego materiałom promocyjnym (plakatom, ulotkom, filmem, quizem) przeprowadzone zostały lekcje wśród uczniów szkoły z wykorzystaniem powyższych materiałów. W lekcjach wzięło udział 12 klas wraz z nauczycielami. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i czynnym udziałem słuchaczy, a ich wymiernym efektem stał się fakt, iż wśród naszych uczniów pojawili się nowi krwiodawcy. Natomiast placówka oświatowa, otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.