obecnie
10° C
jutro
8° C
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • PuzioTour - Uważaj.
  331 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  592 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Prezent dla Dziewczyny.
  1302 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Dariusz Przytuła.
  833 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  1668 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Chyba To Tu ,klubokawiarni...
  3012 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Wesele.
  1954 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

DRZEWKO SOLARNE W NOWEJ ODSŁONIE

17 marca 2017 14:40, autor: Geno
Po zimowej przerwie, w nowej szacie graficznej, stalowowolskie drzewko solarne wróciło na swoje miejsce. Przy Bibliotece Międzyuczelnianej trwają prace związane z montażem kilkumetrowej konstrukcji.

Po wrześniowej inauguracji drzewka solarnego, zimą w jego miejscu stanęła ozdoba bożonarodzeniowa. W tym czasie drzewko podane zostało „tuningowi”. W rękach artystów – grafików zostało pomalowane bardzo trwałą techniką aerograficzną, stało się bardziej kolorowe i zyskało nietypowy wygląd – wyjaśnia Anna Kusz ze Stowarzyszenia Zielona Stalówka.

Farby użyte do malowania drzewka cechują się dużą odpornością na promieniowanie ultrafioletowe i są nietoksyczne dla środowiska. Dodatkowo konstrukcja pokryta została ceramiczną warstwą lakieru, o zwiększonej trwałości na zarysowania. Tak odmienione drzewko solarne będzie gotowe już 21 marca.

Montaż elementów drzewka potrwa kilka dni. W tym czasie elektrycy ustawią panele fotowoltaiczne pod kontem najbardziej odpowiednim dla promieni słonecznych, a technicy zajmą się ustawieniami WiFi. Wszystko po to by nasi mieszkańcy mogli w pełni korzystać z uroków i przeznaczenia drzewka solarnego, jako miejsca integracji społecznej – dodaje.

Solarne drzewko, dzięki któremu skorzystamy z darmowego Internetu lub naładujemy przenośne urządzenie wyklikali mieszkańcy Stalowej Woli, oddając głosy na projekt Zielonej Stalówki zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu grantowego Lechstarter.

Tymczasem do końca marca okaże się, czy zgłoszone w tegorocznej edycji konkursu stalowowolskie projekty, zyskają uznanie jury plebiscytu i przejdą do kolejnego etapu – głosowania. Stowarzyszenie działające przy MZK, zgłosiło cztery projekty, z zakresu aranżacji przestrzeni miejskiej. Są to propozycje mieszkańców, którzy zgłaszali pomysły do konkursu, między innymi przez Facebooka. Jeśli komisji spodobają się te inicjatywy będziemy mieli szansę na kolejne granty. Oczywiście pod warunkiem, że uda nam się ponownie wyklikać odpowiednią liczbę głosów i pokonać inne miasta. Stalowa Wola ma to jednak już przećwiczone…

/MZK
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.