obecnie
-9° C
jutro
-8° C
Ile zarabiasz "na rękę" ?


Ostatnio na forum

 • AND Computers czy Komputronik?
  4493 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Skatepark Stalowa Wola.
  145 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  2121 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Opozycja - Stalowa Wola.
  4264 wyświetleń
  54 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  425 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Nocną po pomoc do szpitala?
  1349 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Tragedia w VIVO!
  3489 wyświetleń
  39 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zaczynamy odliczanie: Rzeszowskie Juwenalia za miesiąc!

11 kwietnia 2017 12:05, autor: zomo
11 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja prasowa organizatorów tegorocznych, 24. już Rzeszowskich JuwenaliówSamorządu Studentów Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rzeszowskie Juwenalia to największe studenckie święto na Podkarpaciu. Wzorem lat ubiegłych, będzie trwać ono trzy tygodnie i obfitować będzie w wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe.

Już 22 kwietnia startujemy ze Sportową Rozgrzewką, która ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i mało popularnych dyscyplin sportowych – każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach z golfa, spędzić chwilę na ścianie wspinaczkowej czy chodząc po linie. Odbędą się także pokazy street workout’u. Dla grup również nie zabraknie atrakcji – swoich sił spróbować będą mogli pasjonaci paintballa czy koszykówki. Atrakcjami będą też Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej dla Władz Rzeszowskich Uczelni Wyższych i Igrzyska Studenckie organizowane przy współudziale organizacji IAESTE. Nie zabraknie też gry w hokeja… mopami. Turniej na strzelnicy elektronicznej czy policyjny tor przeszkód to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowuje dla żaków Samorząd WSPiA. Odbędą się również takie wydarzenia jak: turniej gokartowy, trening na trampolinach czy nocne zawody na orientację w budynku L Politechniki Rzeszowskiej. Sportowa Rozgrzewka zakończy się 28 kwietnia.

Bez wątpienia najważniejszy dla studentów jest Wielki Koncertowy Finał, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-13 maja. Na konferencji poznaliśmy kolejne zespoły, które będą bawić się razem z nami. To – poza Ich Troje - m.in.: Lao Che, The Freeborn Brothers, Piękni i Młodzi, Wilki i Happysad.

Koncerty to jednak nie koniec 24. Rzeszowskich Juwenaliów – zaraz po nich przyjdzie czas na Tydzień Kultury i Nauki! To seria wydarzeń, spotkań i warsztatów, które zwrócą uwagę na intelektualne formy spędzania czasu. Nie zabraknie Plenerowych Kin Nocnych na PRz oraz Tanecznego Kalejdoskopu. Ponadto czas będzie można spędzić na dniu otwartym Radia Centrum, dniu gier planszowych czy „Familiadzie”.

W tym roku konkurs studencki „Kill me with the MUSIC” nie odbędzie się w ramach Tygodnia Kultury i Nauki, lecz zaraz przed Koncertowym Finałem – wszystko po to, by zwycięzcy mogli zaprezentować się na scenie przed studencką publicznością.

Więcej szczegółów pojawiać się będzie na stronie Rzeszowskich Juwenaliów, na które już teraz zapraszamy!

Anita Baca
Źródło: http://w.prz.edu.pl
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.