obecnie
9° C
jutro
8° C
Czy w Stalowej Woli powinno powstać schronisko dla zwierząt?


Ostatnio na forum

 • Tragedia w VIVO!
  129 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Pedofil w Rozwadowie.
  7882 wyświetleń
  26 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  332 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Bójka w okolicach „Budowla...
  746 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Praca dodatkowa
  148 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Kropek.
  1520 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Co czytacie i co polecacie...
  399 wyświetleń
  12 odpowiedzi
Przejdź do forum

Czy Stal się przełamie?

14 kwietnia 2017 13:39, autor: stal1938.pl
W Wielką Sobotę-15.04. druga liga nie odpoczywa. O godzinie 16 na stadionie MOSiR przy ulicy Hutniczej spotkają się ze sobą miejscowa Stal Stalowa Wola oraz GKS Bełchatów.
Oba zespoły mają w tym sezonie jeden cel: utrzymać się w drugiej lidze. Jak na razie lepiej wygląda sytuacja bełchatowian, którzy wiosną wygrali cztery z sześciu spotkań, czyli zgromadzili aż 12 punktów. Podopieczni Mariusza Pawlaka zajmują 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.
Dorobek Stalówki jest o wiele bardziej skromniejszy, bo podopieczni trenera Rafała Wójcika jeszcze w tym roku nie cieszyli się z ligowej wygranej. Trzy remisy i trzy porażki nie przynoszą chluby zielono-czarnym. Zespół plasuje się na 13. miejscu w tabeli z 27 punktami na koncie i ma tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.
Zawodnicy, sztab szkoleniowy i Kibice Stali liczą na przełamanie złej passy siedmiu meczów bez zwycięstwa i pierwszy koplet punktów w tym roku.
Jesienią „Torfiorze” rozbili Stalówkę na własnym stadionie aż 5:1. Jedno trafienie dla naszego zespołu zaliczył Adrian Dziubiński, który teraz wraca do kadry meczowej po dwóch spotkaniach pauzy za czerwoną kartkę, którą zobaczył w starciu z Rozwojem Katowice.
-„W Bełchatowie szybko dostaliśmy dwa gongi i trudno było nam się podnieść z tak grającym rywalem. Ten mecz nam nie wyszedł, ale też uważam, że był to zbyt surowy wymiar kary” – przypomina Adrian Dziubiński, pomocnik Stalówki.
W kadrze Stali zabraknie Kamila Jonkisza, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.
Za Stalówką nie będzie przemawiała także historia. Do tej pory zielono-czarni wygrali z GKS-em zaledwie dwa mecze. Po raz ostatni udało się pokonać bełchatowian… 21 kwietnia 1993 roku! Stal wygrała wtedy 1:0. Rozpędzony zespół z Bełchatowa, który wygrał ostatnie trzy mecze nie będzie łatwym przeciwnikiem ale Stal musi wygrać by oddalić się od strefy spadkowej i zapewnić Kibicom radosne,spokojne Swięta.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na ten mecz. Kasy biletowe zostaną otwarte o godzinie 14:30.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.