obecnie
10° C
jutro
15° C
impulse
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Praca dodatkowa / sezonowa.
  3132 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  121 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Własna działalność gospoda...
  1453 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  114 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Powiatowy Urząd Pracy w St...
  247 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Dotacje na szkolenia, gdzi...
  747 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Pan Bóg i wódka.
  1724 wyświetleń
  4 odpowiedzi
Przejdź do forum

Targi edukacyjne szkół Powiatu niżańskiego za nami

1 maja 2017 14:00, autor: powiat-nisko.pl
26 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku odbyły się Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego.

Celem imprezy było zapoznanie gimnazjalistów z bogatą ofertą edukacyjną czterech niżańskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem oraz Zespołu Szkół w Jeżowem. Podczas Targów zaprezentowały się również inne niżańskie instytucje, które interesują młodzież, a były to: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Nisku, 16 Tczewski Batalion Saperów w Nisku, 3 Batalion Inżynieryjny w Nisku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Każde ze stoisk, zaprezentowanych na Targach, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło przemówienie Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, w którym podkreślił jak wyjątkowo interesująca i zróżnicowana jest oferta szkolnictwa ponadgimnazjalnego Powiatu Niżańskiego. Zaznaczył także, że corocznie władze samorządowe Powiatu oraz dyrektorzy szkół dostosowują swoje oferty do aktualnych potrzeb absolwentów Gimnazjum oraz do bieżącej sytuacji na rynku pracy.

Po przemówieniach Starosty Niżańskiego oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Nisku Jerzego Stelmacha nagrodzono uczniów LO w Nisku za wyjątkowe osiągnięcia promujące szkoły Powiatu Niżańskiego na arenie ogólnopolskiej.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, jako gospodarze tegorocznych Targów, zapewnili doskonałą atmosferę, czego wyrazem były liczne występy artystyczne oraz pokazy, a w szczególności występy muzyczne, pokazy taneczne oraz prezentacja walk jiu jitsu. Nie mniejszy wkład w sprawną organizację
i wyjątkowo dobrą zabawę zapewniły inne szkoły, bowiem każda ze szkół urozmaiciła Targi pokazami, które odzwierciedlały jej profil i charakter. Nie zabrakło także zorganizowanych dla gimnazjalistów licznych konkursów, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody.


Z wypowiedzi uczniów Gimnazjum wynika, iż targi zachęciły tych jeszcze niezdecydowanych, a tych, którzy już zdecydowali się na szkołę prowadzoną przez Powiat Niżański, utwierdziły w prawidłowym wyborze szkoły. Jeden z uczniów wypowiedział się następująco: „Fajnie, że mam taki duży wybór, tak blisko mojego domu. Już dawno zdecydowałem się na Technikum Elektroniczne. Do dzisiaj nie wiedziałem, że będą tam też elementy klasy wojskowej, to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, bo wojsko też mnie interesuje”. Natomiast jedna z gimnazjalistek powiedziała: „Wybrałam Liceum i nie zmienię zdania. W klasie sportowej rozwinę swoją pasję, którą jest gra w siatkówkę. Mam nadzieję, że moje koleżanki też ze mną pójdą do tej klasy, choć wiem, że bardziej chciałyby się uczyć w klasie politechnicznej. Nad tym wyborem też wcześniej myślałam, bo to też jest ciekawy profil. Jeżeli wybiorą inaczej niż ja, to trudno, ważne, że wszystkie będziemy w tej samej szkole”.

Nieobecnych na Targach Edukacyjnych zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkolnictwa ponadgimnazjalnego Powiatu Niżańskiego na rok szkolny 2017/2018!GALERIA ZDJĘĆ