• Polecane szkolenia z projekto…
    590 wyświetleń

Podsumowanie 30. kolejki.

15 maja 2017 18:00, autor: stal1938.pl
Zwycięstwo 3:2 z Błękitnymi Stargard zagwarantowało Odrze Opole przenosiny do Nice I ligi. Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Kotwicą Kołobrzeg i na świętowanie awansu musi jeszcze poczekać.
Odra Opole przeniosła się w ciągu dwóch lat spoza szczebla centralnego na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Rok temu drużyna Jana Furlepy świętowała awans do II ligi po remisie 1:1 z Vinetą Wolin, a w sobotę po zwycięstwie 3:2 z innym zespołem z Pomorza Zachodniego – Błękitnymi Stargard. Decydujące mecze miały podobny scenariusz. Odra wyszła szybko na prowadzenie, po przerwie co prawda traciła swoją przewagę, ale utrzymała upragniony wynik.
Odra cieszyła się z zaliczki 2:0 po nieco ponad kwadransie. Po trzecim trafieniu Marcina Wodeckiego w 50. minucie kibice na stadionie zaczęli przygotowywać się na fetę. Błękitni, którzy przyjechali do Opola osłabieni, doprowadzili do wyniku 3:2, ale na wyrównanie zabrakło im pomysłu. Jedyne, co zrobiła drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego, to postraszyła beniaminka.
W sobotę awans do Nice I ligi mógł przypieczętować również Raków Częstochowa. Podobnie jak Odra chciał to zrobić w weekend, a nie w środku tygodnia i na własnym stadionie. Zadania jednak nie wykonał. Drużyna Marka Papszuna zremisowała bezbramkowo z nisko notowaną Kotwicą Kołobrzeg.

Drużyna znad morza postawiła faworytowi trudne warunki i nawet mogła zwyciężyć w jaskini lwa. W 70. oraz w 83. minucie częstochowian ratował bramkarz Mateusz Lis. Kotwica zakończyła mecz w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Tomasza Prejsa.
Do końca sezonu zostały cztery kolejki, a trzecia w tabeli Puszcza Niepołomice powiększyła do sześciu punktów przewagę nad Radomiakiem Radom. Klub z Małopolski jest blisko awansu. W sobotę wygrał 3:1 na stadionie Olimpii Elbląg, gdzie dotychczas beniaminek przegrał tylko dwa spotkania. Na otarcie łez 14. gola w sezonie strzelił Łukasz Pietroń.
Pomocnik Olimpii jest na szczycie klasyfikacji strzelców wspólnie z napastnikiem Radomiaka Radom Leandro. Brazylijczyk trafił do bramki z rzutu karnego w 55. minucie meczu z Wartą Poznań. Podopieczni Roberta Podolińskiego stracili korzystny wynik 1:0 w 93. minucie. Nerwy na wodzy utrzymał Łukasz Białożyt i strzałem ze stałego fragmentu uratował punkt Zielonym.

Na innych stadionach remisy 1:1 Stali Stalowa Wola z Legionovią Legionowo oraz Gryfa Wejherowo z ROW-em 1964 Rybnik. Za małą niespodziankę można uznać zwycięstwo aż 3:0 PGE GKS-u Bełchatów z wyżej notowaną Siarką Tarnobrzeg.