obecnie
23° C
jutro
23° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  616 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  126 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1738 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2338 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4049 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3037 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2092 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Twórcze licealistki z Jeżowego nagrodzone w Rzeszowie

23 czerwca 2017 10:49, autor: powiat-nisko.pl
Tegoroczne maturzystki z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem – Magdalena Sobieszek i Małgorzata Peszt – zostały laureatkami XIX Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców w Rzeszowie. Magdalena Sobieszek zdobyła II nagrodę w kategorii: artykuł publicystyczny, za tekst „Vive memor, quam si aevi brevis”, natomiast Małgorzacie Peszt jury przyznało III nagrodę w kategorii: opowiadanie science fiction, za utwór „Przeistoczenie”. Finał konkursu miał miejsce 21 czerwca w Osiedlowym Domu Kultury „Karton” w Rzeszowie, którego kierownik Józef Tadla po raz kolejny gościł młodych dziennikarzy i twórców.

Jury konkursowemu przewodniczyła Marta Pelinko – członek Zarządu Głównego ZLP i dyrektor Wydawnictwa Abilion. Spośród 56. nadesłanych prac jury do etapu finałowego, do puli nagrodzonych tekstów zakwalifikowało 27 prac.

Pierwszą nagrodę, za wywiad dziennikarski, zdobyła Karolina Hermańska z Gimnazjum nr 1 w Birczy, zaś najlepszy artykuł publicystyczny napisał Tomasz Górak z LO ZDZ w Rzeszowie.

W kategorii recenzja zwyciężyła Justyna Gołojuch z Medyni Głogowskiej, uczennica Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Ostatnią z kategorii dziennikarskich było sprawozdanie sportowe – tutaj najwyższą II nagrodę przyznano Jakubowi Stysiowi z Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.

W kategoriach literackich jury nie przyznało nagród głównych.

Najwyższą II nagrodę za opowiadanie otrzymała Karolina Zięba z Trzebowniska, uczennica Gimnazjum Integracyjnego nr 17 w Rzeszowie. Najwyższą III nagrodę w kategorii opowiadanie science fiction, obok Małgorzaty Peszt, otrzymała Angelika Porada z Gimnazjum nr 1 w Birczy.

W kategorii poezji przyznano jedynie III nagrodę – otrzymał ją Dawid Misiewicz z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Jury oceniło poziom konkursu, jako dobry i wyróżniło kilka szkół, z których wywodzą się zdolni uczniowie i w których na wysokim poziomie prowadzone jest kształcenie literackie oraz dziennikarskie. Te szkoły to Gimnazjum Integracyjne nr 17 w Rzeszowie, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem, Liceum Ogólnokształcące ZDZ w Rzeszowie, Gimnazjum nr 1 w Birczy i Zespół Szkół w Przewrotnem.

Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem po raz kolejny miało laureatki głównych konkursowych nagród. Z opiekunem, polonistą Ryszardem Mściszem przyjechała zdobywczyni III nagrody Małgorzata Peszt, natomiast nagrodę za nieobecną Magdalenę Sobieszek odebrała uczennica Publicznego Gimnazjum w Jeżowem – Sylwia Czubat, która wzięła udział w konkursowym wyjeździe.

Tekst i fot.: ZS w Jeżowem
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.