obecnie
23° C
jutro
23° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  616 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  126 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1738 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2338 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4049 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3037 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2092 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nasze szkoły pełne… budowlańców

20 lipca 2017 13:18, autor: stalowowolski.pl
W szkołach podczas wakacji zazwyczaj panuje cisza i spokój. W tym roku w kilku placówkach prowadzonych przez Powiat Stalowowolski jest jednak inaczej. Uczniów wprawdzie nie ma, ale w ich miejsce pojawili się budowlańcy.

Wszystko za sprawą wielkiej inwestycji realizowanej przez Powiat Stalowowolski – termomodernizacji aż 4 szkół: ZSP Nr 1, ZSP Nr 3, CEZ-u oraz CKUiODiDZ. Całkowita wartość tego potężnego zadania przekracza aż 10 mln zł.

Prace w szkołach trwają już od wiosny. Ze względu na skalę inwestycji, jest ona realizowana przez kilku wykonawców. Dzięki temu, prace trwają jednocześnie we wszystkich obiektach: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 prowadzi je firma ADMA ze Staszowa, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, a także w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doradztwa Zawodowego – firma BCJ z Tarnobrzega, a w Centrum Edukacji Zawodowej – firma BIPV System z Rzeszowa.

Jeśli chodzi o stan zaawansowania prac, to sytuacja wygląda następująco:

 • w ZSP Nr 3 wykonano już: docieplenie stropodachu, izolację fundamentów, montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, a także rozpoczęto docieplanie ścian oraz wymianę opraw oświetleniowych
 • w CKUiODiDZ wymieniono już stolarkę okienną oraz obróbki blacharskie, docieplono stropodach, wykonano izolację fundamentów, trwają prace nad dociepleniem ścian zewnętrznych
 • w CEZ wykonano już: docieplenie stropodachu, izolację fundamentów, trwają prace nad dociepleniem ścian zewnętrznych, a także wymiana instalacji centralnego ogrzewania, oświetlenia oraz stolarki okiennej
 • w ZSP Nr 1 wykonano docieplenie stropodachu oraz ścian fundamentowych, trwa docieplanie dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, a także dobiega końca wymiana stolarki okiennej
Najszybciej gotowe w całości, bo jeszcze w sierpniu, mają być ZSP Nr 3 oraz CKUiODiDZ. Natomiast w szkołach, w których wykonywane są najbardziej kosztowne i pracochłonne zadania, czyli w ZSP Nr 1 oraz w CEZ-ie, remonty wewnątrz również zakończą się w sierpniu, natomiast na zewnątrz budynków potrwają jeszcze do października. Wartość kosztorysowa całego przedsięwzięcia wynosiła 13,2 mln zł, po przetargu spadła do 10,05 mln zł. Niezwykle istotny jest fakt, że aż 85% kosztów kwalifikowanych pokryje dofinansowanie, które Powiat Stalowowolski zdobył z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – oś priorytetowa 3 – „Czysta energia”.

– To nas niezmiernie cieszy. Nie sądzę, żeby jeszcze kiedykolwiek pojawiła się szansa na pozyskanie tak wysokiego dofinansowania na prace termomodernizacyjne. Dlatego grzechem byłoby nie podjąć wyzwania i nie skorzystać. To duża i trudna inwestycja, ale przyniesie nam w przyszłości duże oszczędności na ogrzewaniu, no i niewątpliwie sprawi, że budynki szkół wypięknieją pod względem wizualnym – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Cały budynek ZSP Nr 3 ma być gotowy jeszcze w sierpniuCzęść dociepleń zewnętrznych oraz elewacji na CEZ-ie jest już gotowaPrace na zewnątrz ZSP Nr 1Trwają prace nad docieplaniem i elewacją budynku CKUiODiDZW salach lekcyjnych ZSP Nr 1 zdemontowane są już stare grzejniki a wkrótce pojawią się noweW ZSP Nr 1 dobiega końca wymiana stolarki okiennejW ZSP Nr 3 trwa docieplanie ścianKomentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.