obecnie
27° C
jutro
24° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  663 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  181 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1775 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2382 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4096 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3072 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2136 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Wola miasto wyludniające się.

9 września 2017 09:44, autor: zomo
Już za 2 miesiące mija 3 lata prezydentury L. Nadbereżnego i całej PiSowskiej Rady Miejskiej. Nadbereżny przedstawia swoją prezydenturę i radę miejską jako pasmo samych sukcesów. Miasto w spotach reklamuje się, jako miasto młodych, miasto przedsiębiorcze, miasto rozrastające się, miasto nowoczesne. Czy odpowiada to rzeczywistości?

Listopad to pokazanie przez Nadbereżnego i przewodniczącego rady miejskiej bez matury Stanisława Sobieraja, jakie to sukcesy ma Stalowa Wola. Niestety, tych sukcesów nie ma w rozwoju miasta, przyciąganiu inwestorów – dużych inwestorów. Obecne inwestycje, które się kończą lub są w trakcie to jeszcze plany poprzedniego prezydenta i Rady Miejskiej. I tak: Parking przy szkole Nr 7 na ulicy Okulickiego, ronda przy ul. Ofiar Katynia, tunel pod torami od ulicy Solidarności, obchody COP, rondo przy mleczarni na ulicy Energetyków, rozbudowa strefy na terenie HSW. To tylko cześć tego, co przejął Nadbereżny, jego sukcesy to rowery, które kosztują podatników 100 tys. zł rocznie, kosze na śmieci oklejone naklejkami, ławka dla zakochanych za 40 tys. zł !, żłobek dla wybranych.

Przypomnę, że Inkubator Technologiczny był bardzo krytykowany przez radnych PiS i samego Nadbereżnego. Dziś traktuje to, jako obiekt chwalenia się to samo z budynkiem Politechniki Rzeszowskiej czy obiektów KULu.Największą porażką Nadbereżnego i radnych PiS jest drastyczny, powtórzę drastyczny spadek ludności Stalowej Woli o prawie 2000 tys. mieszkańców w ciągu 3 lat od rządów PiS w Stalowej Woli.

O tym pisałem rok temu i alarmowałem, że takie postępowanie radnych i Nadbereżnego pociągnie za sobą spadek mieszkańców do liczby 59 tys. Dla Nadbereżnego ważne są imprezy i igrzyska często opłacane z budżetu miasta jak Lato z Radiem, które daje promocje samego Nadbereżnego niż miasta. Gdy PiS obejmował władzę bezwzględną w mieście miasto liczyło 61 603 mieszkańców, dziś na dzień 31 sierpnia 2017 roku liczba mieszkańców to już 59 635.

Nadbereżny wysyła mieszkańcom ulotki ze swoimi sukcesami i już prowadzi kampanię wyborczą na 2018 rok za pieniądze z budżetu miasta, z naszych podatków chwaląc się sukcesami. Ogłasza sukces spadku bezrobocia kłamiąc mieszkańców, że to jego sukces. Ogłoszenie sukcesu w walce z bezrobociem w Stalowej Woli jest zwykłym przekłamaniem pana Nadbereżnego. Chwali się on, że przez ostatnie 3 lata bezrobocie w Stalowej Woli zmniejszyło się. Pan Prezydent nie „pochwalił się” natomiast, że liczba mieszkańców Stalowej Woli zmniejszyła się o prawie 2000 osób. Nasze miasto drastycznie i dramatycznie wyludnia się, młodzież studiująca tu nie pozostaje, wyjeżdża do większych ośrodków gospodarczych i szybko rozwijających się. Przypomnę słowa napisane w broszurach wyborczych i listach, które pan Nadbereżny kierował do mieszkańców w 2014 roku: „Mam wieki i ambitny plan powstrzymania odpływu mieszkańców naszego miasta, a jednocześnie ofertę dla osób, które myślą o powrocie z emigracji”. Ostrzegałem Nadbereżnego, że taka polityka i rządzenie doprowadzi do spadku liczby mieszkańców. Stalowa Wola liczy 59 tys. mieszkańców, od trzech lat nasze miasto opuszczają młodzi, będziemy niedługo wybierać burmistrza, nie prezydenta.

Liczba mieszkańców – stałe zameldowanie:

2014 – 61 603 (stan na 31 grudnia)

2015 – 60 844 (stan na 31 grudnia)

2016 – 60 165 (stan na 30 listopada)

2017 – 59 635 (stan na 31 sierpnia)

Największą porażką jest brak dużego inwestora, który zagwarantowałby ciekawe i wysokopłatne miejsca pracy. To praca, a nie „socjal”, jest istotną wartością gwarantującą stabilność rodzinie i dla miasta.

Autor: Dariusz Przytuła

Komentarze czytelników (16)
 • Ela (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Na taczkach go wywieźć.

  • :* (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

   ~Ela: Na taczkach to można panią wywieźć. Lepiej zeby takich osób nie było w miescie.

 • obywatelX (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Nadberezny był nadzieją dla wielu. Rozczarował. Widzimy lans. Brak bezpieczeństwa w mieście. Brak inwestycji. Bród. COP to pomysł Szlezaka, aby to kontynuowac.

  • ??? (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

   ~obywatelX: Brak bezpieczeństwa? Rozwiń prosze swoją mysl bo ja sie z tym nie zgodzę.

 • ppp0 (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  wszyscy nadawali na szlęzaka, a powiedzcie mi ile inwestorów Lucek ściągnął do Stalowej?

 • podatnik (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Celem nieudolnegi Nadbereznego było powstrzymanie spadku liczby ludności. Z tym wiąże się przemysł, rozwój itd. Co mamy ? Nic. Wszystko co pozostawil poprzednik. Bardzo dobrze napisane.

 • Sebol (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Nadberezny był popychany na stanowiskach. Jego CV to tylko partyjne stołki w urzędach. Nie zna normalnego życia. Jest beznadziejny. Jak tam jego koleżanka w Urzędzie Miasta? Występuje w jednym z filmów promocyjnych. Moniczka?

 • kibic39 (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  miasto się wyludnia, piłka nożna spada do kolejnych niższych lig. Stadion miejski niedopuszczony do rozgrywek. No kibice ? gdzie transparent NADBEREŻNY TWOJE RZĄDY OBALĄ KIBICE ?? Jak możecie patrzeć jak niszczy się murawę stadionu? to wielkie straty dla miasta odnowić zrypaną przez taką masę ludzi murawę ??

  • :* (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

   ~ppp0: jeżeli Stalówka spada do nizszych lig to nie przez prezydenta tylko przez fatalną gre naszych piłkarzy.
   Po co wykładać pieniądze na coś co gra tak źle?


 • ??? (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

  Widać ze ten artykuł był pisany przez kogoś z opozycji. Widać jak ogromna nienawiścią pan Dariusz darzy prezydenta.
  Długo nie musiałem szukać zeby sprawidzć ze autor (tego .. nazwijmy to "czymś" zeby nie obrazić publicystyki) jest działaczem PO albo .. tego co to tam po niej pozostało.
  Słupkami mozna fajnie manipulować. Tutaj jest swietny tego przykład. Można pokazywać jak bardzo "dramatyczny" jest spadek ludności w naszym miescie ale gdyby zmienić proporcje to juz nie byłoby to takie oczywiste.

  Ja nie mówie ze problem wyludnania Stalowej trzeba zbagatelizować.. ba .. ja wrecz nakłaniam zeby pochylić sie nad problem. No ale nie w taki sposób jak to zrobił pan Dariusz ...

  Zgadzam sie z tym ze jest to ogromny problem i ten temat potrzebuje analizy ale ten .. znaczy sie .. to "coś" co zostało wyplute przez pana Dariusza jest płaczem PO-wca który szuka.

  Argument rowerów jest .. beznadziejny. Rowery są bardzo użyteczne. I to jest własnie dobra czesc wydawania pieniedzy podatników ... bo podatnik oczekuje od włądz zeby dobrze gospodarowali pieniedzmi. Rowery są tego idealnym przykładem.

  Psst .. chciałbym zaznaczyć ze przeszły prezydent tez kupił "AŻ" 7 ławek za 100tys. Ta jest przynajmniej miłym akcentem dla par. I oczywiście (nie) ubolewam nad tym ze pan Dariusz z niej niekorzysta.

  To "coś" porusza ważny dla Stalowej Woli temat ale .. jest beznadziejnie napisany i kipi wrogoscią do prezydenta. Mało obiektywny, nastawiony tylko na pogardę do Pana Lucjusza. Proponuje przeredagować "artykuł".

  Pozdrawiam Siebie a autora nie.

  • czytelnik (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

   ~???: NADBEREŻNY KUPIŁ ŁAWECZKĘ DLA ZAKOCHANYCH, PODOBNO ZA 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH, 1 ŁAWKA NADBEREŻNEGO.
   1 ŁAWKA SZLĘZAKA ZA 14 TYSIĘCY - CHYBA JEST RÓŻNICA

  • ??? (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

   ~???: tak powinno być "jest płaczem PO-wca który szuka atencji"

   P.S. macie zepsutą strone bo tresc sie chowa gdy zmniejszam okno strony. Polecam naprawić div o klasie "content-details" bo jest spierdolony.

 • ktoś (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  2000 tyś??? czy 2 tyś? Widać autor się na liczbach nie zna...

 • Trom77 (10 miesięcy, 1 tydzień temu)

  Dlaczego nie ma ani słowa o tym, że po prostu w Stalowej Woli nic się nie buduje (bloki, domy), ponieważ nie ma gdzie, brak jest miejsca. Dlatego wiele osób buduje się w miejscowościach dookoła Stalowej Woli, w Pysznicy, Jastkowicach. To już nie Stalowa, a nawet inna gmina. Stąd "spadek" liczby mieszkańców.
  Faktem jest, co piszą inni, że obecny prezydent nie ściągnął do miasta żadnych inwestorów, a obecne działania oparte są na projektach poprzednika.

 • sennn (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Czy ten "artykuł" pisał 10-latek?
  Proponuję wrócić do podstawówki na lekcje języka polskiego i matematyki..

  i dopiero później można się brać za myślenie analityczne.

  Statystyka w ogóle wyjęta z kontekstu. Liczba ludności w Stalowej Woli spada od wielu lat.
  Połowa społeczeństwa to emeryci. Trochę ludzi powyjeżdżało, trochę poumierało.
  Najlepiej zganiać na innych. Ale nikt nie zadaje sobie pytania "a co ja zrobiłem dla tego miasta?"

 • Pan Japa (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Spadek liczby mieszkańców stalowej Woli nie rozpoczął wraz z objęciem prezydentury przez Nadbereznego tylko trwał od lat. Problem ten ma każde miasto podobne Stalowej. Młodzi wyjeżdżają na studia i zostają w miastach gdzie studiowali a drugi powód zmniejszania liczby ludności Stalowej Woli to ogólnopolska migracja za granicę. Poziom artykułów na tym portalu jest poniżej godności wolnych mediów. Zwykła tuba propagandy. Nic te bzdury nie zmienia bo Stalowa jest mocno pisowskim miastem. (Sam nigdy na pis nieglosowalem)