obecnie
23° C
jutro
23° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  616 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  126 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1739 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2338 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4049 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3037 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2092 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Trzy samorządy, jedno stanowisko

12 października 2017 12:08, autor: stalowawola.pl
6 października odbyła się historyczna sesja, której pomysłodawcą był Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Trzy samorządy: Powiatu Stalowowolskiego, Miasta Stalowej Woli i Gminy Pysznica spotkały się, by wypracować wspólne stanowisko w sprawie połączenia obwodnicy Stalowej Woli i Niska z ulicą Czarnieckiego w Stalowej Woli.

– Pierwszy raz w historii te samorządy spotykają się, żeby zająć wspólne stanowisko. Dzisiejsza sesja pokazuje, że samorząd ma wielką siłę i musimy pamiętać, żeby nasze samorządy mówiły wspólnym głosem o najważniejszych dla nas sprawach – mówił podczas sesji Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Podziękował również obecnym na sali stalowowolskim Parlamentarzystom za otwieranie Stalowej Woli wielu drzwi i wspieranie lokalnych projektów.

Poseł na Sejm RP przedstawił po krótce drogę jaką przeszedł wniosek o rozszerzenie koncepcji obwodnicy Stalowej Woli i Niska o wykonanie zjazdu w drodze powiatowej ul. Czarnieckiego. – 30 sierpnia wieczorem w Warszawie, dokładnie tego dnia, kiedy była podpisana umowa na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy, spotkałem się z ministrem Andrzejem Adamczykiem i zasygnalizowałem mu potrzebę budowy tego łącznika. Minister wydał dyspozycję dyrektorowi gabinetu politycznego w swoim ministerstwie, aby przyjechał do Stalowej Woli na roboczą wizytę, by zobaczyć proponowane miejsce i porozmawiać z władzami starostwa, Miasta Stalowej Woli oraz GDDKiA z Rzeszowa o możliwości budowy takiego łącznika – mówił Poseł Rafał Weber.

Nieco ponad miesiąc później trzy zainteresowane tematem samorządy na wspólnej sesji wypracowały stanowisko odnośnie problematycznej kwestii. Treść stanowiska poniżej. Dokument został skierowany do Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Termin zakończenia budowy obwodnicy to połowa 2021 roku. Koszt budowy łącznika to 13,5 miliona złotych.STANOWISKO

Rady Powiatu Stalowowolskiego

/Rady Miejskiej w Stalowej Woli/Rady Gminy Pysznica

podjęte w dniu 6 października 2017 roku


w sprawie połączenia obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową nr 1024R ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli

W związku z rozpoczęciem realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Zaprojektowanie i budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi” Rada Powiatu Stalowowolskiego, Rada Miejska w Stalowej Woli oraz Rada Gminy Pysznica wnioskują o rozszerzenie zakresu zadnia o bezpośrednie skomunikowanie obwodnicy z drogą powiatową klasy G nr 1024R ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli.

Samorządy Powiatu Stalowowolskiego, Miasta Stalowej Woli oraz Gminy Pysznica wyrażają słowa podziękowania za rozpoczęcie realizacji długo oczekiwanej inwestycji budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Jednocześnie w imieniu Mieszkańców zwracamy uwagę na konieczność wprowadzenia zmiany w przygotowanej koncepcji w postaci łącznika w ul. Czarnieckiego. Brak realizacji połączenia z obwodnicą dla mieszkańców Pysznicy, Stalowej Woli i całego Powiatu Stalowowolskiego stanowi poważny problem komunikacyjny, mający szczególne znaczenie dla komfortu życia naszych mieszkańców oraz kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za połączeniem obwodnicy z drogą powiatową przemawia ważny interes publiczny oraz społeczny mieszkańców Stalowej Woli, Gminy Pysznica i całego Powiatu Stalowowolskiego. Poprzez połączenie obwodnicy z ul. Czarnieckiego nastąpi zmniejszenie natężenia ruchu na drogach przebiegających przez centrum miasta, szczególnie ruchu tranzytowego, poprawa bezpieczeństwa i warunków ruchu na drogach lokalnych oraz zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców (obniżenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza). W ciągu ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli zlokalizowany jest most, który stanowi główną drogę komunikacyjną dla kilku samorządów oraz dojazd tysięcy samochodów do Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej.

Mając na uwadze znaczenie wykonania wyżej opisanego łącznika dla społeczności naszych samorządów, powyższe stanowisko zostało podjęte podczas wspólnego posiedzenia Rady Powiatu Stalowowolskiego, Rady Miejskiej w Stalowej Woli oraz Rady Gminy Pysznica. Wspólne stanowisko naszych samorządów podjęte na wspólnej Sesji jest wyrazem naszej solidarności, a jednocześnie podkreślenia znaczenia tej inwestycji dla naszych mieszkańców.

Biorąc powyższe argumenty pod uwagę wnosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych działań mających na celu realizację projektu zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców naszych samorządów.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.