• Polecane szkolenia z projekto…
    590 wyświetleń

Podsumowanie 13. kolejki.

16 października 2017 12:03, autor: stal1938.pl
Mecze beniaminków GKS-u 1962 Jastrzębie, ŁKS-u Łódź i Garbarni Kraków rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach. Drużyna ze Śląska pokonała 2:0 Siarkę Tarnobrzeg i jest wygranym kolejki.
GKS 1962 Jastrzębie zrehabilitował się błyskawicznie po porażce z Garbarnią Kraków i jest jedynym zespołem z czołówki, który wygrał mecz w 13. kolejce. Beniaminek pokonał 2:0 Siarkę Tarnobrzeg. Do 89. minuty było bezbramkowo. Wówczas defensywę z Podkarpacia sforsował Kacper Kawula, a wynik ustalił w doliczonym czasie Dominik Szczęch.
Dzięki trzem punktom GKS 1962 Jastrzębie jest na miejscu premiowanym awansem, a jego strata do prowadzących w tabeli Warty Poznań i Radomiaka Radom to tylko „oczko”. Zieloni zremisowali bezbramkowo z GKS-em Bełchatów, a Radomiak stracił prowadzenie w starciu z ŁKS-em Łódź w 83. minucie.
W końcówce rozstrzygnął się również mecz trzeciego beniaminka Garbarni Kraków. Drużyna z Małopolski próbowała rzutem na taśmę wyjść na prowadzenie w pojedynku ze Zniczem Pruszków, a nadziała się na jego odpowiedź. Wygraną zagwarantował przyjezdnym Maciej Machalski strzałem z rzutu wolnego. Znicz przesunął się do górnej połowy tabeli.

Podobnie jak pruszkowianie Rozwój Katowice jest w wysokiej formie w październiku. Dzięki zwycięstwu 2:1 ze Stalą Stalowa Wola drużyna Marka Koniarka opuściła przedostatnie miejsce w tabeli. Dla zielono-czarnych była to trzecia porażka z rzędu i zespół znalazł się w strefie spadkowej. Wylądował tam również Gryf Wejherowo wskutek porażki 0:3 z ROW-em 1964 Rybnik.
Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Warty z GKS Bełchatów, mimo to poznaniacy pozostają na pozycji lidera tabeli. Bramki nie padły również w Puławach gdzie Wisła podejmowała Olimpię Elbląg.
Drugi mecz przegrali piłkarze Błękitnych , którzy w Legionowie ulegli Legionovii 2:1.