obecnie
-7° C
jutro
-7° C
Ile zarabiasz "na rękę" ?


Ostatnio na forum

 • AND Computers czy Komputronik?
  4509 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Skatepark Stalowa Wola.
  152 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  2130 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Opozycja - Stalowa Wola.
  4278 wyświetleń
  54 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  435 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Nocną po pomoc do szpitala?
  1358 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Tragedia w VIVO!
  3499 wyświetleń
  39 odpowiedzi
Przejdź do forum

Złoty i srebrny medal uczniów RCEZ w Nisku na IWIS 2017!

26 października 2017 14:23, autor: powiat-nisko.pl
W połowie października, uczniowie reprezentujący RCEZ w Nisku otrzymali złoty i srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2017. Nagrody zdobyli: Paweł i Piotr Żurawscy oraz Wojciech Pawłowski za innowacyjny projekt „Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej”. Praca została wykonana na poziomie wynalazczym, a opiekunem projektu i promotorem był mgr inż. Marian Chrapko.

Dyrektor szkoły Wacław Piędel informuje, że Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące projekty innowacyjne i wynalazcze. W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno instytuty badawcze, uniwersytety czy politechniki, jak również przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy. Do tej grupy dołączają uczniowie niżańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

Podczas tegorocznej wystawy IWIS srebrny medal zdobył również Łukasz Żak, obecny uczeń RCEZ, ale pracę wykonał jeszcze jako uczeń Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod opieką Oli Jackowicz. Praca, która zdobyła uznanie w oczach międzynarodowego jury to: „Niekonwencjonalne zabezpieczenie samochodów”.

Na Wystawie Wynalazków IWIS swoje prace prezentują naukowcy w 20 kategoriach, poczynając od ekologii i ochrony środowiska, przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny, aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

Serdecznie gratulujemy laureatom i promotorom zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów za kolejne innowacyjne i wynalazcze projekty.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.