obecnie
27° C
jutro
24° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  663 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  181 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1775 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2382 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4096 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3073 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2137 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Złoty i srebrny medal uczniów RCEZ w Nisku na IWIS 2017!

26 października 2017 14:23, autor: powiat-nisko.pl
W połowie października, uczniowie reprezentujący RCEZ w Nisku otrzymali złoty i srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2017. Nagrody zdobyli: Paweł i Piotr Żurawscy oraz Wojciech Pawłowski za innowacyjny projekt „Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej”. Praca została wykonana na poziomie wynalazczym, a opiekunem projektu i promotorem był mgr inż. Marian Chrapko.

Dyrektor szkoły Wacław Piędel informuje, że Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące projekty innowacyjne i wynalazcze. W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno instytuty badawcze, uniwersytety czy politechniki, jak również przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy. Do tej grupy dołączają uczniowie niżańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

Podczas tegorocznej wystawy IWIS srebrny medal zdobył również Łukasz Żak, obecny uczeń RCEZ, ale pracę wykonał jeszcze jako uczeń Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod opieką Oli Jackowicz. Praca, która zdobyła uznanie w oczach międzynarodowego jury to: „Niekonwencjonalne zabezpieczenie samochodów”.

Na Wystawie Wynalazków IWIS swoje prace prezentują naukowcy w 20 kategoriach, poczynając od ekologii i ochrony środowiska, przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny, aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

Serdecznie gratulujemy laureatom i promotorom zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów za kolejne innowacyjne i wynalazcze projekty.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.