obecnie
2° C
jutro
1° C
Ile zarabiasz "na rękę" ?


Ostatnio na forum

 • Paczki Uk
  27 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Opinie - Uniwheels.
  8345 wyświetleń
  18 odpowiedzi
 • Stomatolog
  220 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Pompa ciepła, jaki to koszt?
  135 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Szkolenia?
  156 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Nieruchomosci Hiszpania
  186 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Koncert POLSKIEJ WERSJI w ...
  183 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Prezydent: Stalowa Wola to symbol polskiej nowoczesności

12 listopada 2017 08:19, autor: zomo
talowa Wola jest symbolem odrodzonej Polski; obecnie znowu staje się centrum polskiego przemysłu, przede wszystkim zbrojeniowego – podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Sobotni wieczór w dniu Święta Niepodległości Prezydent RP spędził w Stalowej Woli, gdzie wziął udział w V Ognisku Patriotyzmu - imprezie zorganizowanej z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

- Stalowa Wola, ten symbol ‒ obok Gdyni ‒ II Rzeczypospolitej, tej Polski odrodzonej, jest także symbolem polskiej dumy. Jest symbolem tego, że Polak potrafi, że Polak zawsze dąży do siły, nowoczesności, wielkości oraz dumy swojego państwa i swojego narodu. To jest właśnie stalowa wola! Stalowa wola dążenia Polaków do wybicia się na nowoczesność. Tak mówił wtedy, w II Rzeczypospolitej, minister gen. Tadeusz Kasprzycki - przypomniał prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami.

Jak podkreślił prezydent, po 1918 roku Polska miała krótki, zaledwie 21-letni, okres niepodległości. Wskutek II wojny światowej znów zniknęła z map, żeby potem być częścią "systemu, który nas niewolił". - Tutaj w Stalowej Woli, dzięki waszym strajkom, waszych rodziców, ta walka o wolną, suwerenną Polskę (..) okazała się zwycięska - zwrócił uwagę Andrzej Duda.

- Od 1989 roku budujemy nasze prawdziwie wolne państwo, w którym Stalowa Wola znowu wraca na mapę. Państwo, w którym Stalowa Wola znowu staje się centrum polskiego przemysłu, przede wszystkim zbrojeniowego – tak jak było w jej tradycji - dodał prezydent.

Po przemówieniu prezydent Andrzej Duda razem z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym oraz jednym z harcerzy rozpalił ognisko na placu im. Józefa Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury. Zebrali się tam mieszkańcy, żeby wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni m.in.„Maszerują strzelcy”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „O mój rozmarynie” czy „Marsz Pierwszej Brygady”.

Ognisko Patriotyzmu został0 zorganizowane przez Urząd Miasta z okazji Święta Niepodległości już po raz piąty. (BZ/PAP)
Komentarze czytelników (2)
 • Teresa (2 miesiące temu)

  Dobra robota Prezydent!!!

 • Tomasz (2 miesiące temu)

  Siadaj Kulson Nadbereżny