obecnie
27° C
jutro
24° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  663 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  181 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1775 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2382 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4096 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3073 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2137 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Dzieci ze Stalowej Woli górą w Kraśniku

22 listopada 2017 13:01, autor: stalowawola.pl
16 listopada odbyła się impreza biegów przeszkodowych dla dzieci klas 4-6 szkół podstawowych. W rywalizacji „Aktywne Dziecko – Mistrzostwa Challenge” wzięły udział dzieci z Kraśnika oraz Stalowej Woli. Uczniowie ze Stalowej Woli wygrali w klasyfikacji piąto i szóstoklasistów. Rywalizację miast wygrał Kraśnik, dzięki ogromnej przewadze punktowej uzyskanej przez czwartoklasistów.

Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych, Urząd Miasta Kraśnik oraz Urząd Miasta Stalowej Woli, odpowiadając na inicjatywę wiceministra Jarosława Stawiarskiego, zaprosili reprezentacje szkół nr 11 w Stalowej Woli oraz nr 5 oraz 6 w Kraśniku do rywalizacji w biegu przeszkodowym. Celem imprezy była aktywacja dzieci i młodzieży poprzez rywalizację sportową w biegach przeszkodowych na poziomie międzywojewódzkim. Dla większości uczniów była to nowość oraz świetne wyzwanie.

Na terenie MOSiR w Kraśniku został wyznaczony tor o długości około 1500+, na którym umieszczone zostały takie przeszkody jak: ścianki, worki do noszenia, opony, zasieki oraz małe podbiegi. Dzieci rywalizowały drużynowo w swoich rocznikach, czyli klasach 4-6. Indywidualne wyróżnienia otrzymały najszybszy chłopiec i najszybsza dziewczynka w swoim roczniku.

Nagrody indywidualne wywalczyli:

Klasy 4:
Kamil Opoka (Kraśnik)
Milena Sosnówka (Kraśnik)

Klasy 5:
Dominik Kremlaś (Kraśnik)
Maja Rytka (Kraśnik)

Klasy 6:
Mateusz Latosiewicz (Kraśnik)
Kaja Kowalski (Stalowa Wola)

Nagrody drużynowe
Stalowa Wola – klasy 4
Kraśnik – klasy 5
Kraśnik – klasy 6

Po wyścigu każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy, ręcznie wykonany medal Spartanina, wodę, banana oraz upominki od partnerów. Najlepsi w swojej kategorii wiekowej otrzymali krokomierz ufundowany przez markę Garmin.

W trakcie oczekiwania na bieg oraz ceremonię wręczenia nagród dzieci mogły skorzystać z dodatkowych aktywności: poćwiczyć rzut oszczepem do celu czy zmierzyć się w zwisie na linie. Na chętnych czekał także mini tor sprawnościowy przygotowany przez ochotniczą straż pożarną.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.