obecnie
15° C
jutro
15° C
djkubus
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?Ostatnio na forum

 • W Radomyślu nad Sanem idzi...
  61 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  2931 wyświetleń
  27 odpowiedzi
 • Usunięty ;)
  30 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  3160 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Stara Kuźnia.
  1920 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Auto w leasing.
  187 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Zlewozmywak do kuchni - ce...
  298 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

130-lecie rozwadowskiej kolei

4 grudnia 2017 20:59, autor: stalowawola.pl
– 130 lat kolejnictwa w Rozwadowie to nie tylko 130 lat budowania infrastruktury, utrzymania sieci, ale to przede wszystkim 130 lat wspaniałych ludzi, którzy byli dumni ze swojego zawodu kolejarza, ze swojej służby – mówił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli podczas jubileuszu 130-lecia kolei w Rozwadowie. Podczas uroczystości tytułem „Zasłużony dla Miasta Stalowej Woli” została uhonorowana Maria Rehorowska.

– Każde szanujące się państwo na świecie, które chce coś znaczyć ma silną, niezależną i własną kolej. To fundament każdego państwa. Cieszę się, że dzisiaj właśnie takie patrzenie na kolej wraca do naszego kraju, że ma być to infrastruktura o znaczeniu strategicznym z punktu widzenia gospodarczego, komunikacyjnego, ale również bezpieczeństwa – mówił prezydent Nadbereżny. Podziękował również kolejarzom za doskonałą współpracę w realizacji strategicznych inwestycji w mieście. Podkreślił również, że obecność prężnej stacji kolejowej w Rozwadowie była jedną z przesłanek, by we wsi Pławo budować Zakłady Południowe, dzięki czemu powstała Stalowa Wola.

Włodarz Stalowej Woli eksponował także duże znaczenie ludzi w budowaniu pozycji rozwadowskiej kolei i samego miasta. Dlatego też między innymi, podczas tego jubileuszu, Maria Rehorowska, wieloletnia radna rozwadowska i działaczka społeczna, została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Stalowej Woli”.

– Z ogromną radością przyjęłam to wyróżnienie, z radością dlatego, że jest w ten sposób uszanowana moja praca. Jaka ona była, trudno zmierzyć, ale to jest ważne, że zostało to docenione. Cieszę się tym bardziej, że otrzymuję to wyróżnienie na tle tak ważnej uroczystości, 130-lecia naszej kolei, naszego dobra narodowego- mówiła podczas uroczystości Maria Rehorowska.

Zebrani na uroczystości mieli możliwość obejrzenia filmu pt. „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”, który ukazywał jak zmieniła się kolej na przestrzeni lat i jak teraz wygląda praca kolejarzy. Mogli również zapoznać się z pracą dr Grażyny Stojak pt: „Stacja kolejowa Rozwadów. Akta Galicyjskie ministerstwa kolei żelaznych”, czy też poznać plany obecnych władz kolei na modernizację rozwadowskiej jednostki. Na zakończenie odbył się koncert Krystyny Giżowskiej. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.