obecnie
15° C
jutro
15° C
djkubus
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?Ostatnio na forum

 • W Radomyślu nad Sanem idzi...
  61 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  2931 wyświetleń
  27 odpowiedzi
 • Usunięty ;)
  30 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  3160 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Stara Kuźnia.
  1920 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Auto w leasing.
  187 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Zlewozmywak do kuchni - ce...
  298 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

O skarbach i górnikach

4 grudnia 2017 22:14, autor: MBP
1 grudnia w MBP zjawili się uczniowie z dwóch stalowowolskich szkół na zajęciach poświęconych górnikom i skarbom ziemi. Barbórka to tradycyjne święto górników. Obchodzone 4 grudnia bardzo uroczyście, przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi, którzy wydobywają surowce. W kopalniach pod ziemią, na powierzchni, w kopalniach odkrywkowych i otworowych.

Mimo wprowadzenia i wykorzystywania nowoczesnych maszyn i urządzeń, praca wymaga siły, dobrego zdrowia i odwagi. Dzień Górnika to okazja aby docenić i uhonorować górniczy trud. W galowych mundurach, ze sztandarami w towarzystwie orkiestr odbywają się pochody, spotkania, koncerty. Uczniowie klasy III G z PSP nr 7 dowiedzieli się na czym polega trudna praca górników i o tym jak oni świętują. Po części informacyjnej, na zakończenie wykonali zadania tematyczne.

Z kolei czym są bogactwa naturalne, jak powstały i do czego są wykorzystywane. Jakie maszyny i urządzenia służą do ich wydobycia. Jakie są rodzaje kopalń - to temat pogadanki z prezentacją multimedialną dla klasy III C z PSP nr 3. Uczniowie po zapoznaniu się z tematem obejrzeli próbki rud, miedzi, żelaza, kawałki wapieni, bazaltu kwarcu, krzemienia, kryształki gipsu, bryłki soli, węgla oraz minerały krzemu. Odpowiedzieli na pytania tematyczne i rozwiązali zadania.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.