obecnie
22° C
jutro
24° C
impulse
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Cyrk bez zwierząt?
  12 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Pan Bóg i wódka.
  1647 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • RST Pub - Wasze opinie :)
  3575 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Rowerzystka ze Stali - Kla...
  1330 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  40 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Miasto w którym zwalcza si...
  3618 wyświetleń
  22 odpowiedzi
 • Opozycja - Stalowa Wola.
  6350 wyświetleń
  87 odpowiedzi
Przejdź do forum

Michał Mistrzyk wróci do Stali.

28 grudnia 2017 14:14, autor: stal1938.pl

Rozmowy zarządu Stali z 24-letnim obrońcą Michałem Mistrzykiem są na dobrej drodze. Klub porozumiał się z piłkarzem w kwestii jego pozyskania. Michał musi teraz załatwić formalności w Garbarni ponieważ ma z tym Klubem kontrakt do końca sezonu. Zawodnik tłumaczy, dlaczego po zaledwie roku gry w Krakowie wraca do Stali Stalowa Wola.

W rundzie wiosennej w trzeciej lidze i jesiennej w drugiej miał Pan etat w ekipie „Brązowych”. Rozegrał Pan 33 mecze, w tym 31 po 90 minut. Ma Pan kontrakt z Garbarnią do 30 czerwca. Jak wyjaśni Pan decyzję o odejściu?
-Takie jest życie. Dostałem korzystniejszą ofertę ze Stali, do tego doszły sprawy osobiste. Przemyślałem sprawę i zdecydowałem się wrócić do klubu, do którego przyszedłem w wieku 16 lat i w którym dojrzałem piłkarsko. Mam wobec niego sentyment, planowałem, żeby kiedyś znowu do niego zawitać.

Stal zajmuje trzynaste miejsce w tabeli, podczas gdy Garbarnia – dziewiąte. Jaką więc sportową wizją Pana skusiła?
-Przed sezonem były plany gry o awans. Będzie o to jednak trudno, choć liga jest nieprzewidywalna i jeśli wygra się kilka meczów, to można pójść w górę tabeli. Poprawia się baza Stali. W Stalowej Woli powstaje Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, z podgrzewaną murawą, boiskami treningowymi, salą sportową, trybuną z zapleczem itd.

Garbarnia także rozwija się pod względem infrastrukturalnym. Nie żal Panu odchodzić z niej?
-Trochę żal. Miałem w niej bardzo dobre warunki do treningu, fajnych kolegów, w drużynie atmosfera jest super, powstaje nowy stadion, klub jest dobrze zorganizowany. Będę kibicował kolegom i życzył im jak najlepiej. Preferują ofensywny styl gry, w przyszłości powalczą o awans.

Nikt Pana nie zatrzymywał?
-Wiceprezes klubu Marek Siedlarz i trener Mirosław Hajdo chcieli, żebym został. Byli zdziwieni moją decyzją, ale rozumieli jej powody. Jestem w trakcie rozwiązywania kontraktu. Ze Stalą chcę się związać na razie do końca czerwca.

Jest Pan zadowolony z pobytu w krakowskim klubie?
-Tak. Grałem praktycznie we wszystkich meczach, awansowałem z kolegami do drugiej ligi, rozwinąłem się piłkarsko. Zdobyłem tylko dwa gole, ale skupiałem się na defensywie. Najlepiej się czułem na prawej obronie, choć grałem też na lewej.

własne/dziennikpolski24.pl

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.