obecnie
-3° C
jutro
-4° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2675 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  446 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  707 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3384 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  3060 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  2110 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2673 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Ul. Sandomierska pierwszą inwestycją drogową w 2018 roku

10 stycznia 2018 09:36, autor: stalowawola.pl
Rok 2018 będzie czasem wielkich projektów. Rekordowy budżet zakłada wydatki rzędu blisko 205 mln zł na inwestycje miejskie. Realizację ambitnego planu inwestycyjnego Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli rozpoczyna ogłoszeniem przetargu na modernizację ul. Sandomierskiej. Na to zadanie miasto dostało kolejne dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

– Stalowa Wola złożyła wniosek i został on pozytywnie rozpatrzony i oceniony, w związku z czym otrzyma dotację na budowę ul. Sandomierskiej etap 1. Będzie to dotacja kilkumilionowa – mówi Kamila Piech Dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Złożony projekt na modernizację ul. Sandomierskiej w kosztorysie opiewa na kwotę ponad 5,5 mln zł. – To zadanie obejmuje głęboką przebudowę ul. Sandomierskiej, nie tylko część drogową. Modernizacja zakłada poszerzenie ulicy, wykonanie dwóch ścieżek asfaltowych, chodników po obu stronach ulicy, ale przede wszystkim remont sieci, odwodnienia tej ulicy i oświetlenie. Ten etap rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Lipową do połowy ul. Sandomierskiej (na wysokości ul. Wspólnej). W tej chwili został ogłoszony przetarg, który do końca stycznia powinien być rozstrzygnięty. Planowane zakończenie I etapu prac przypada na koniec października 2018 roku – informuje Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Remontowany odcinek drogi będzie miał długość 832 metrów. W budżecie na 2018 roku przewidziano też 500 tys. zł na wykonanie projektu na II etap modernizacji ul. Sandomierskiej (od ul. Wspólnej do ul. Ziołowej).

Na osiedlu Charzewice to kolejna strategiczna i ważna dla mieszkańców inwestycja drogowa. 8 stycznia 2018 roku oficjalnie oddana do użytku została ul. Lipowa. – Dziękuję za rozpoczęcie gruntownej modernizacji osiedla Charzewice. Zakończyliśmy inwestycję przebudowy ul. Lipowej, a tuż przed nami gruntowne zmiany na ul. Sandomierskiej, inwestycji niezwykle ważnej dla bezpieczeństwa i funkcjonalności mieszkańców całego miasta – dziękował Łukasz Durek Radny Rady Miejskiej z osiedla Charzewice. Przypomniał on także inne, mniejsze inwestycje, które odbyły się na jego osiedlu. – W 2017 roku miała miejsce budowa oświetlenia na ul. Sandomierskiej, modernizacja ul. Mostowej, ul. Kusińskiego, wykonano nakładkę z masy bitumicznej na ul. Karnaty wzdłuż wału i w głąb osiedla, modernizację ul. Grochowej, ul. Dolina, ul. Księżnej Anny Lubomirskiej – nakładka i oświetlenie. Odnowione zostało też skrzyżowanie ul. Jaśminowej i ul. Topolowej, wykonane projekty techniczne nowych dróg na osiedlu Posanie, projekt drogi ulicy od ulicy Różanej do Topolowej. Warto również wspomnieć o nakładach pielęgnacyjnych i konserwacyjnych w Parku w Charzewicach, a także mniejszych remontach, jak np. odnowa nawierzchni ul. Parkowej czy ul. Polnej – wymienia radny Durek.

Rok 2018 przyniesie także wiele inwestycji, w tym również drogowych na terenie całego miasta. – W związku z tym, że mamy tak ambitny plan inwestycyjny dla Miasta Stalowej Woli, historyczny, największy w ostatnich dekadach, przystępujemy do wszystkich działań od razu po rozpoczęciu roku. Tylko w tym roku budżetowym na część drogową mamy zaplanowane blisko 32 mln zł. To kilka dużych zadań drogowych. Łącznie w tym okresie zostanie w pełni zmodernizowanych lub zbudowanych 6 km nowych dróg na terenie Miasta Stalowej Woli. To również rekordowe wartości w jednym roku budżetowym, a więc z nowym rokiem ostro zabieramy się do pracy – mówił włodarz Stalowej Woli.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.