obecnie
3° C
jutro
4° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2419 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  246 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  498 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3133 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2807 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1892 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2488 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Sikorski jak nowy!

17 stycznia 2018 21:38, autor: stalowowolski.pl
3,9 miliona złotych kosztowała modernizacja energetyczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli. – Budynek nie tylko zyskał odnowiony wizerunek, ale przede wszystkim stał się dużo nowocześniejszy i oszczędniejszy – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Ta inwestycja była najkosztowniejszą i najbardziej pracochłonną ze wszystkich, jakie wykonano w ramach ogromnego zadania pn. "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej będących własnością Powiatu Stalowowolskiego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Przypomnijmy, że całe zadanie objęło przeprowadzenie gruntownych remontów w aż 4 szkołach: ZSP Nr 1, ZSP Nr 3, CEZ-ie oraz CKUiODiDZ i kosztowało ponad 10 mln zł, z czego 6,48 mln zł stanowiło wspomniane dofinansowanie, a 3,57 mln zł wyłożył powiat z własnego budżetu.

Prace w ZSP Nr 1 trwały najdłużej i były najbardziej skomplikowane ze względu na ogromną ilość okien oraz charakterystyczną elewację budynku. - Docieplenie ścian zostało wykonane w taki sposób, aby zachować pierwotny kształt elewacji. Chcieliśmy zachować ducha tego pięknego, starego obiektu i trzeba przyznać, że dzisiaj ten budynek robi duże wrażenie – komentował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podczas konferencji prasowej zorganizowanej w popularnym „Sikorskim” w dniu 17 stycznia 2018 roku.

Inwestycja w tej szkole pochłonęła w sumie 3,9 mln zł, a swoim zakresem objęła: wymianę stolarki okiennej i zewnętrznej drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych i ścian fundamentowych budynku, docieplenie stropodachu pełnego i wentylowanego wraz z wymianą pokrycia, remont kominów i attyk, remont schodów zewnętrznych, zadaszeń i szachtów, wykonanie instalacji odgromowej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji oświetlenia na LED, a także montaż instalacji fotowoltaicznej. – Tak jak w przypadku pozostałych szkół zmodernizowanych w ramach tego dużego projektu, tak i tu mamy podwójną korzyść: szkoła wypiękniała pod względem wizualnym, a w dodatku będziemy mieli duże oszczędności na ogrzewaniu. Dla mnie inwestycja w „Sikorskim” jest wyjątkowo ważna z jeszcze jednego powodu: od pewnego czasu nie brakowało głosów, że to szkoła na wymarciu, że nie utrzyma się już długo na naszej mapie oświatowej. A tą inwestycją ucinamy te spekulacje i udowadniamy, że mamy wręcz odwrotne zamiary – chcemy, aby ta szkoła się rozwijała i wierzymy, że już w niedługim czasie będzie pełna młodzieży – mówił Janusz Zarzeczny.

Obecnie w ZSP Nr 1 kształci się 450 uczniów. - Nasza szkoła ma 80-letnią tradycję, mamy potencjał i dużo pomysłów na jej rozwój. Współpracujemy z wieloma instytucjami, realizujemy ciekawe projekty i organizujemy wiele zajęć dodatkowych - wszystko po to, aby nasi uczniowie mieli maksymalnie dużo szans na podnoszenie swoich kwalifikacji. Staramy się jak najbardziej uatrakcyjniać ofertę kształcenia, w bieżącym roku wprowadziliśmy dwa nowe kierunki w Technikum: technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, a także nowe kierunki w Liceum: LO artystyczno-medialna oraz LO promotor zdrowia i urody – opowiadała Agata Krzek, dyrektor ZSP Nr 1.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.