obecnie
27° C
jutro
28° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
    843 wyświetleń
    11 odpowiedzi
  • UBywatele Stalowowolskie ...
    65 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Hejter Owsiak - musi przep...
    144 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Czy Rybakówka, jest otwarta?
    151 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • Sklep - Serwis komputerowy...
    284 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    5059 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    4554 wyświetleń
    6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Spotkanie z dyrektorami gimnazjów i szkół podstawowych

22 stycznia 2018 14:55, autor: powiat-nisko.pl
15 stycznia 2018 r., w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, odbyło się spotkanie z dyrektorami gimnazjów i szkół podstawowych z Powiatu Niżańskiego. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Niżański Robert Bednarz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji Anna Orzoł, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Niżański oraz dyrektorzy gimnazjów z terenu powiatu niżańskiego.

W spotkaniu, po raz kolejny zorganizowanym z inicjatywy Starosty, uczestniczyło 15 dyrektorów szkół,. Po przywitaniu wszystkich zebranych Starosta Robert Bednarz poruszył kwestie dalszego kształcenia młodzieży gimnazjalnej w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański, zweryfikowania atrakcyjności oferty szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz ścisłej współpracy w zakresie diagnozowania wzajemnych oczekiwań.

Podczas spotkania ustalono również, potrzebę podjęcia działania zwiększającego zasięg promocji i umocnienia współpracy międzyszkolnej.

W ramach otwartej dyskusji, dyrektorzy szkół wymieniali się własnymi doświadczeniami i sugestiami dotyczącymi m.in. reformy szkolnictwa, transportu do szkół, udziału młodzieży w dniach otwartych szkół, targach edukacyjnych oraz dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Spotkanie dyrektorów stało się doskonałą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń, spotkało się także z życzliwym odbiorem i dało nadzieję na nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy szkołami działającymi na terenie powiatu niżańskiego.




Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.