obecnie
15° C
jutro
11° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1435 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Stalowowolscy pedalarze!!!
  102 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Banda - zjebów spod Gondoli?
  113 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  1212 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  1994 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Housekeeping work new-york
  67 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  1565 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia z Czarnieckim

2 lutego 2018 10:46, autor: powiat-nisko.pl
W dniach 22 – 26 stycznia 2018 roku, Liceum Ogólnokształcące w Nisku gościło europejskich uczestników projektu „Team Up& Reform Netizens - OutdoorFantastic Fun”, czyli „Wyłącz się z sieci – pracuj z ludźmi, zmieniaj ich, baw się”. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, którego koordynatorem jest niżańskie liceum. Przybyła z Belgii, Łotwy i Rumunii grupa 19 uczniów gościła w domach swoich polskich kolegów. Europejski Tydzień z Czarnieckim był okazją do wspólnej integracji młodzieży oraz praktycznego wykorzystania języka angielskiego, który był wiodącym językiem projektu.

Tygodniowy plan zajęć uczestników Erasmusa+ obfitował w wydarzenia o różnorodnym charakterze. Oprócz części oficjalnych, na które złożyły się m.in. uroczysta inauguracja projektu i wizyta u Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, miały miejsce wydarzenia o charakterze edukacyjno – integracyjnym i rozrywkowym. Uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, konkursie poezji i piosenki angielskiej oraz quizie dotyczącym wiedzy o krajach partnerskich projektu. Kształcili umiejętności językowe podczas prowadzenia zajęć dla swoich kolegów. Licealiści wzięli również udział w wycieczkach do Krakowa i Sandomierza. Tam mieli okazję wcielić się w rolę anglojęzycznych przewodników. Podczas projektu uczniowie bawili się z niżańskimi przedszkolakami oraz wychowankami domów dziecka w Rudniku nad Sanem i Stalowej Woli.

Projekt wspierały następujące instytucje i firmy: Powiat Niżański, Koło Gospodyń Wiejskich w Racławicach, firma PATKAR Stanisław Szydełko, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, Dom Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus”
w Rudniku nad Sanem, Dom Dziecka „Ochronka” im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli, Przedszkole Niepubliczne DOMmisia, Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego Patrycja Pipska. Trwający blisko dwa lata projekt ma na celu uświadomienie młodzieży zagrożenia płynącego z uzależnienia od telefonu komórkowego i komputera. Promuje on aktywność psychofizyczną, rozwijanie kompetencji interkulturowych i językowych oraz tolerancję, jako skuteczne formy walki ze współczesnym fono- i siecioholizmem.

Już w kwietniu tego roku niżańscy licealiści odwiedzą swoich partnerów w Belgii.

Opracował: Radosław Litwin – LO w Nisku
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.