obecnie
15° C
jutro
24° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1633 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  652 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  200 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4153 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  2002 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3916 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4754 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zakończyły się bale studniówkowe w szkołach ponadgimnazjalnych Pow...

9 lutego 2018 11:39, autor: powiat-nisko.pl
Zakończyły się bale studniówkowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego. Studniówki, poprzedzające egzamin maturalny, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego ucznia.

Tegoroczne studniówki rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół w Jeżowem im. Ks. Stanisława Staszica, którzy bawili się w śnieżny sobotni wieczór, 20 stycznia 2018 r., w Hotelu Magnat w Jeżowem. W balu brały udział klasy: III LO i IV Technikum Budowlanego, wraz ze swoimi Wychowawcami: Stanisławą Chaber i Martą Kossak-Dec. Zaproszonych gości przywitali maturzyści Agnieszka Laufer i Patryk Piela. Życzenia udanego balu studniówkowego składali przyszłym maturzystom: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Dyrektor Szkoły Stanisław Haduch i reprezentujący Rodziców – Tadeusz Kołodziej. Bal studniówkowy, podobnie jak i w innych szkołach, rozpoczął się tradycyjnym polonezem, a następnie młodzież bawiła się przy doskonałej muzyce do białego rana.

W sobotni wieczór, 3 lutego, punktualnie o godzinie 18.00, rozpoczął się bal studniówkowy niżańskiego RCEZ. W tym roku studniówka zorganizowana została w Rezydencji Sosnowej w Janowie Lubelskim. Po wystąpieniach, m.in. Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, bal oficjalnie otworzył dyrektor RCEZ Wacław Piędel. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęto od zatańczenia poloneza. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje układy i taneczne figury. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa 4B, która zaprosiła Panią Wicedyrektor Annę Brak do pierwszej pary. Kolejne klasy poprowadzili wychowawcy. Uczniowie i nauczyciele bawili się na wspólnym parkiecie przez całą noc.

Tego samego wieczora, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, bawiła się na swoim pierwszym balu w Hotelu „Janów” w Borownicy. Wśród przybyłych Gości obecni byli m.in. Wicestarosta Niżański Adam Mach, Dyrekcja LO w Nisku, nauczyciele i wychowawcy oraz przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Pawlos.

Bal studniówkowy rozpoczął się punktualnie o godz. 18.00. od powitania przez przedstawicieli uczniów przybyłych Gości i rodziców. Następnie tegoroczni maturzyści dopełnili tradycji tańcząc poloneza do muzyki Wojciecha Kilara z „Pana Tadeusza” i Bartosza Chajdeckiego z „Czasu honoru”.

Uczniowie klasy 3a, już na samym początku, postawili innym klasom wysoką poprzeczkę, zaczynając tradycyjnie polonezem z „Pana Tadeusza”, by chwilę później włączyć do układu tanecznego nowoczesną choreografię z „Titanica”, „Dirty Dancing”, czyniąc prawdziwe show. Inne klasy równie pięknie prezentowały się na parkiecie, wykonując skomplikowane figury taneczne. Część artystyczna została uświetniona pieśnią „Gaudeamus”, grą na gitarze Szymona Treli oraz występami wokalnymi uczennic z klas maturalnych: Izabeli Sądej, Judyty Śmietany i Marii Wojtanowicz, które brawurowo wykonały utwory z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, Myslovitz i Anny Jantar. Były to: „Czas nas uczy pogody”, „Długość dźwięków samotności” i „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”.

Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, którym podziękowano za pracę i trud, włożone w edukację oraz wręczono piękne bukiety kwiatów. Ostatnim akcentem poprzedzającym zabawę były okolicznościowe przemówienia dyrektora szkoły Jerzego Stelmacha, zaproszonych Gości, Przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Pawlos i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz maturzystów.

Tym samym maraton studniówkowy w Powiecie Niżańskim zakończył się. Z relacji uczniów i nauczycieli wynika, iż tegoroczne bale były bardzo udane, zabawa była szampańska i trwała do białego rana.

Uczniów czeka teraz nauka i powtarzanie zdobytej wiedzy, bo za 100 symbolicznych dni, uczniowie naszych szkół, zasiądą do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu, jakim jest Matura.

Życzymy im powodzenia na tym najważniejszym w życiu egzaminie!
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.